Завдяки субвенції з держбюджету у Борщівській лікарні буде створено додаткові ліжкомісця з підключенням до кисню

20 жовтня голова обласної державної адміністрації Володимир Труш побував з робочою поїздкою в Борщівському районі. Зокрема, він відвідав Борщівську районну лікарню, де надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з COVID-19.

«Медзаклади Тернопільщини, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з COVID-19, отримають 14 млн 451 тис. грн субвенції з державного бюджету для забезпечення подачею кисню лікувальних закладів. Уже підготовлено документи для державної комісії з перерозподілу субвенції. У перелік увійшло 26 лікарень. Борщівській районної лікарні буде виділено ще 500 тиc. грн для того, щоб збільшити кількість ліжкомісць з підключенням до кисню. Вже підключено 30 ліжкомісць, а виділені кошти дадуть можливість підключити ще 30 ліжок. Відтак на базі закладу буде 60 ліжкомісць, підключених до кисню, — зазначив Володимир Труш. – У разі збільшення кількості хворих також є можливість перепрофілювати ще два відділення Борщівської районної лікарні та збільшити кількість ліжок до 120».

У лікарні передбачено 80 ліжок для надання допомоги пацієнтам з коронавірусом. Наразі у Борщівській районній лікарні перебуває 57 осіб з коронавірусом, 11 – з підозрою. На кисневому концентраті – 2 осіб, на кисневій масці – 26.

Як розповів директор комунального некомерційного підприємства «Борщівська районна комунальна лікарня» Віталій Гладкий, усі важкохворі підключені до кисневих точок. На сьогодні лікарня не має проблем з кисневим постачанням, однак збільшення кількості точок для кисню дуже необхідно.

«Якщо підрахувати, то за добу йшло 70-75 балонів кисню. Тому ми поставили два кисневих газоаналізатори, місткість яких 4 тисячі кубів. Впродовж двох тижнів також має надійти інше обладнання. Це дасть можливість під’єднати ще додаткові точки для кисню», – говорить Віталій Гладкий.

Також у Борщівській районній лікарні тривають ремонтні роботи з утеплення фасадів. Наразі залишилося утеплити ще одну стіну у центральному корпусі.

Нагадаємо, 9 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято відповідну постанову. В Тернопільській області ці кошти будуть використані на підведення кисню до 549 ліжок, придбання 86 концентраторів та 520 балонів та медичного кисню.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *