Місто живе у звичному ритмі, діти ходять до школи: що змінилося у Тернополі, який знову у “червоній зоні”

Чи вийдуть тернопільські школярі на навчання після канікул, чиновники міськради поки не знають.

Тернопіль до “червоної” коронавірусної зони потрапляє вчетверте. Досі міська влада усіляко опиралася урядовим розпорядженням про обмеження. І навіть позивалася до суду на Кабмін, аби таке зонування взагалі скасували.

Увесь час місто живе у звичному ритмі: магазини відкриті, школи та дитсадки працюють, громадський транспорт їздить.

Учні на канікули підуть за планом – 21 жовтня, бо у тернопільських школах триместри – тобто п’ять тижнів навчаються, тиждень – канікул. Щоправда, тепер батьки можуть самостійно обрати форму навчання. Якщо хочуть, то діти можуть залишатися удома на дистанційці.

Бабуся двох школярів Віра Сасарова вирішила не пускати своїх онуків на навчання – нині вони сидять вдома. “Я маю можливість не пустити, але є такі сім’ї, які не мають такої можливості, вони кудись дітей мусять віддати”, – зазначає вона.

У Тернополі жодна школа не закрилася на карантин через коронавірус, лише на ізоляцію відправили кілька класів. Щоправда, класи середньої та старшої школи розділені навпіл, і тому діти ходять на навчання через день.

Керівники шкіл та садків, які мали заплатити штрафи за порушення карантинного режиму, оскаржили ці поліцейські протоколи у судах.

На сьогодні у загальноосвітніх і дошкільних закладах відкрито 58 справ. 48 справ закрито у зв’язку з відсутністю складу адміністративного порушення, повідомила керівниця управління освіти і науки Тернопільської міськради Ольга Похиляк. “Залишилося десять справ, вони призначенні на місяць листопад. Вони (заклади – ред.) не винуваті абсолютно, згідно з законом України про освіту – діти мають право на навчання.

Чи вийдуть тернопільські школярі на навчання після канікул чиновники міськради поки не знають. Але кажуть, що усі рішення ухвалюються на раді директорів шкіл. Тому керівники закладів і будуть вирішувати, чи доцільно продовжувати стаціонарне навчання у “червоній зоні”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *