Місцеві вибори 2020: зареєстрували кандидатів від 18 політичних партій у Тернопільську міську раду

Для участі у перших місцевих виборах до Тернопільської міської ради зареєструвалися кандидати від 18 місцевих осередків політичних партій. Про це повідомляє Тернопільська міська територіальна виборча комісія.

Відтак, участь у виборчих перегонах візьмуть: політична партія «Республіканська платформа»; «Правий сектор»; Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»; Опозиційна платформа – за життя; Європейська Солідарність; політична партія «Сила і Честь»; «УДАР» (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка»; партія «За Майбутнє»; «Громадянський рух «Хвиля»; партія «Наш Край»; «Українська Галицька партія»; партія «Голос»; «Слуга Народу»; «ДОВІРА»; Всеукраїнського об’єднання «Свобода»; політична партія «Патріот»; Тернопільська обласна організація «Порядок. Відповідальність. Справедливість»; Тернопільська міська партійна організація політичної партії «Сила Людей».

Цікаво, що Тернопільська міська територіальна виборча комісія відмовила в реєстрації на місцеві вибори Володимиру Барні, який балотувався на посаду міського голови Тернополя від “Радикальної партії Ляшка”. Про це розповіла голова комісії Тетяна Семусь.

За її словами, комісія також відмовила кандидатам в депутати від цієї партії. Таке рішення прийняли вчора.

Семусь каже, що документи на реєстрацію всіх кандидатів “Радикальна партія Ляшка” подала 24 вересня:

“Документ про сплату грошової застави як від кандидата, так і від списку партії, не відповідає вимогам встановленим виборчим кодексом. Платником може бути тільки місцева організація, там платником значиться політична партія. В нас є 5 днів на розгляд. Вони подали 24-го, ми розглядали 26. Пізніше ми розглядали 29-го. Я попередила членів комісії, що ми будемо засідати щодня, поки не приймемо це рішення”.

Причину відмови в реєстрації кандидатів від “Радикальної партії Ляшка” виборча омбудсменка громадянської мережі ОПОРА Ольга Мазаєва каже, що в нас є закон про політичні партії, який дозволяє право партіям мати організацію без статусу юридичної особи:

“Якщо організація без статусу юридичної особи, вона не має права мати рахунок в банку. І тоді постає питання: яким чином ця організація, яка допущена згідно з виборчим кодексом до висування кандидатів, може сплатити зі свого рахунку кошти і грошову заставу? Це фізично зробити неможливо. Єдиний механізм – це готівкою внести через касу банку”.

За словами, Ольги Мазаєвої, сьогодні, 1 жовтня, Тернопільський адміністративний суд має розглянути позов від політичної партії “Довіра”. Кандидатів від цієї партії не зареєструвала Гусятинська територіальна виборча комісія.

Нагадаємо, вчора суд розглянув позови 4 політичних партій. Кандидатів цих партій не зареєстрували територіальні виборчі комісії. Йдеться про партію “Батьківщина” та “Громадянська позиція”, які не зареєструвала Збаразька виборча комісія. “Радикальну партію Ляшка”, яку не зареєструвала Шумська ТВК і партію “Сила і честь” – Лановецька комісія. За словами Ольги Мазаєвої, суд задовольнив два позови – партії “Батьківщина” та “Сила і честь”. Двом іншим – “Громадянській позиції” та “Радикальній партії” – у позові відмовили.

На місцевих виборах, які мають відбутися 25 жовтня, обиратимуть голів 55-ти об’єднаних громад Тернопільщини та депутатів до 3 райрад і Тернопільської обласної ради, розповіла координаторка спостереження “ОПОРИ” Ольга Галушка. За її словами, на Тернопільщині – 59 територіальних виборчих комісій. Виборців – 819 тисяч 594.

Нагадаємо, що 25 жовтня Україні відбудуться чергові й перші місцеві вибори.

Джерело 1

Джерело 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *