Від паперу до Інтернету: Чого бракує на ТВК Тернопільщини

У низці територіальних виборчих комісій областімають проблеми із матеріально-технічним забезпеченням для повноцінної роботи, повідомляє Depo.Тернопіль за інформацією ГМ ОПОРА.

Голова Монастириської міської територіальної виборчої комісії Надія Вансач повідомила, що комісія не може повноцінно організувати та виконувати свою роботу через проблеми з матеріально-технічним забезпеченням. “Ми ні інтернету не маємо, ні другого комп’ютера не маємо. Нам дали ще один системний блок, який не працює. Ми його віддали в ремонт. Сказали, що ремонт триватиме 4 дні, але не знаємо, скільки часу фактично”, – пояснила вона.

Ще однією проблемою у роботі комісії є відсутність літератури (друкованого Виборчого кодексу України, посібників із роз’ясненнями ЦВК). Надія Вансач розповіла, що вона кілька разів в усній формі зверталася в міську раду, розмовляла з головою та бухгалтером, а також планує написати офіційний лист із проханням допомогти.

В свою чергу міський голова Андрій Старух підтвердив, що члени міської ТВК неодноразово зверталися з проханням допомогти із матеріально-технічним забезпеченням. “Ми співпрацюємо і надаємо, з тих наявних ресурсів, що у нас є, все необхідне для забезпечення виборчого процесу на території громади. Нам відомо, що відповідно до статті 211 Виборчого кодексу України, обов’язки по забезпеченню виборчого процесу покладені на органи місцевого самоврядування та державної влади”, – повідомив він.

Виявляється в органів місцевого самоврядування також виникали проблеми, оскільки громада не володіє приміщеннями, які необхідні комісії для роботи. “Ми перебуваємо самі в орендованих приміщеннях, тому що районна рада не виконала закон і не передала комунальне майно на території громади громаді”, – уточнив він. І додав, що з цим проханням до районної ради неодноразово зверталися.

Голова районної ради Володимир Данилюк в своєму коментарі ОПОРІ повідомив, що до районної ради надходили звернення від членів Монастириської міської ТВК щодо приміщень для роботи. “Спільно з головою адміністрації дане питання вирішене і приміщення їм надані”, – сказав він. А також додав, що знає про проблеми комісії із оргтехнікою та запевняв, що якщо питання не буде вирішено міською радою, то він допоможе.

Спостерігачі ОПОРИ фіксували подібні проблеми з обмеженими матеріально-технічними ресурсами в роботі інших ТВК Тернопільщини. Наприклад, станом на 8 вересня, у розпорядженні Бережанської міської ТВК був один комп’ютер. У Зборівській та знову ж таки Бережанській міських ТВК відсутні інформаційні стенди для оприлюднення постанов.

На першому засіданні члени Тернопільської міської ТВК проголосували за звернення до органу місцевого самоврядування щодо забезпечення належних умов роботи комісії.  У даний час у приміщеннях ТВК триває ремонт.

Голова комісії Тетяна Семусь каже: “Попередньо ремонт повинен бути завершений до 15 вересня. Технікою і приміщеннями ми забезпечені належним чином. Чекаємо фінансування комісії для забезпечення решти потреб. На даний час є гостра нестача канцелярського приладдя і паперу для друку”.

Нагадаємо, з доступністю на дільницях геть погано.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *