Під час виборів штрафуватимуть за пошкодження бюлетеня

За порушення на виборах, на кшталт пошкодження чи оприлюднення фото виборчих бюлетенів тепер передбачено штрафи у розмірі від 1700 до 3400 гривень.

Про це сьогодні на брифінгу повідомила громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області Ольга Мазаєва. Також додала, що це є новою зміною в законодавстві. За підкуп виборців передбачено кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 6 років.

Координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Тернопільській області Ольга Галушка розповіла, що місцеві вибори відбудуться вже згідно нового виборчого кодексу та нового адміністративно-територіального устрою. Загалом центральна виборча комісія призначила на 25 жовтня місцеві вибори у 55 територіальних громадах Тернопільської області.

Координатор нагадала, що їх завдання залишається незмінним –  об’єктивне оцінювання процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним виборам та попередження порушень.

Про готовність відкрито та об’єктивно реагувати на порушення виборчого процесу зазначив очільник Нацполіції краю Олександр Богомол. Він повідомив, що поліцейські готові до несення служби під час виборчого процесу, та наголосив, що поліція  – поза політикою. Він нагадав учасникам перегонів про кримінальну та адміністративну відповідальність , а журналістів закликав ретельно перевіряти інформацію на виборчу тематику, перед її опублікуванням, аби не поширювати фейкові статті.

Учасники зібрання також обговорили ефективну взаємодію правоохоронців та громадських активістів задля недопущення грубих порушень виборчого процесу.

One thought on “Під час виборів штрафуватимуть за пошкодження бюлетеня

  • 11.09.2020 о 21:20
    Permalink

    У чому суть цього закону? Річ у тому, що після прийняття правок до процесуальних кодексів зараз кожна експертиза проводиться через постанову слідчого, погоджену з прокурором, і затверджена рішенням суду. До чого це призводить? Це призводить до того, що, наприклад, пройшло вбивство, є гільзи, є кров, є відбитки пальців. Раніше слідчий в той же день, через декілька годин, після осмотру місця злочину робив постанову про експертизи. І експерт приступав немедленно для проведення експертизи, і вже на слідуючий день, він міг знати, чи це відбитки пальців того, хто є в базі даних, відкіля гільзи, відкіля зброя, і злочин розкривався швидше. На сьогодні після цих правок, на жаль, повинні витрачати час на рішення суду, і суддя може бути перегружений роботою, і ми отримуємо рішення про експертизу через чотири-п’ять днів.

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *