На Тернопільщині мешканці Борщівської ОТГ готуються обрати свого голову

“Тернопільська Експертна Група” провела вересневе опитування із завданням визначити лідерів виборчих перегонів на посади голов громад Тернопільщини.
У порівнянні із попередніми (травень та липень) було скориговано список претендентів, виходячи з публічних заяв та власної інсайдерської інформації, щодо бажання тих чи інших осіб приймати участь у виборчих перегонах.
(результати попередніх соцілогічного досліджень можна переглянути за посиланнями  травень та липень).
БОРЩІВ

Якби вибори голови Борщівської ОТГ відбувалися найближчої неділі, за кого б Ви віддали свій голос?

За результатами опитування на виборах до Борщівської ОТГ намітилась пара лідерів, яка, на даний момент, отримала комфортну електоральну перевагу. На лідерських позиціях знаходяться представники влади:
  • залишився діючий голова Борщівської громади Кобилянський І. (24,4% підтримки серед тих, хто визначився і збирається брати участь у виборах)
  • наблизився до нього діячий голова Борщівської РДА Гуцул Ю. (20,5% підтримки серед тих, хто визначився і збирається брати участь у виборах).
Варто зауважити, що у двох фаворитів абсолютно різні тендеції підтримки, які ми спостерігаємо впродовж останнього часу:
  • Кобилянський І. падіння: травень – 39,5%, липень – 27,8%, вересень – 24,4%;
  • Гуцул Ю. ріст підтримки: травень – 1,4%, липень – 8,5%, вересень – 20,5%.
Стрімкий ріст рівня підтримки висуванця команди Зе Гуцула Ю. можна пояснити заявами про підтримку його кандидатури з боку одного з лідерів попередніх опитувань Козія Я., який прийняв рішення особисто не балотуватись на мерську посаду, а натомість очолити список “Слуг народу” до Борщівської ОТГ.
Другий ешалон претендентів на посаду голови ОТГ складають: Голубець В. (12,5%, який несподівано для всіх виявився висуванцем не “Європейської солідарності”, а “Сили людей”), Чопик І. (14,8%, ВО “Батьківщина”), Чугаєвський В. (11,9%) та висуванка ЄС Сорентіно С (11,9%).
Замикає рейтинг претендентів на посаду міського голови представник ВО “Свобода” Кучер Я. зі стабільним рейтингом для висуванців цієї політсили в 4%.
Залишається значною кількість виборців, які ще не визначився – 31% і саме їх позиція і визначить переможця.
Дослідження електоральних настроїв мешканців Тернопільської області проведене «Тернопільською Експертною Групою» з 01 по 06 вересня 2020 року.
Інтерв’ю проведено на підставі випадкової вибірки номерів стаціонарних телефонних номерів.
Загальна вибіркова сукупність — 357 респондентів.
Похибка дослідження становить не більше 3,3%, для зручності сприйнятття результати заокруглено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *