Виборчі дільниці Тернопільщини не пристосовані для людей з інвалідністю

 З 25 виборчих дільниць розташованих на території Тернопільської області жодна не пристосована для людей з інвалідністю.

Про це під час прес-конференції розповіла Ольга Мазаєва, громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області.

– В липні – серпні цього року ми моніторили доступності виборчих дільниць по всій території України, в тому числі й 25 дільниць розташованих на Тернопільщині. Охопили майже всі райони, були в різних селах, не всі з яких були доступні але потрібно було перевірити в якому стані розташована там виборча дільниця, – каже Ольга Мазаєва. – На жаль, жодна з 25 дільниць не відповідає критеріям доступності які визначені Центральною виборчою комісією стосовно можливості здійснення голосування маломобільних людей. З них 21 є малодоступною і 4 є недоступними зовсім.

Також вона зазначила, що у травні міський голова прийняв розпорядження про створення робочої групи яка мала моніторити і здійснювати заходи для забезпечення доступності виборчих дільниць у Тернополі відповідно до норм виборчого законодавства.

– Ми подали на минулому тижні запит стосовно виконання цього розпорядження. На жаль, наразі відповіді ми так і не отримали, – зазначила Ольга Мазаєва. – Та все ж вже станом на сьогодні дві виборчі дільниці які були в поганому стані вони вже перенесені і навіть обладнуються пандусами.

Також вона зазначила, що згідно виборчого кодексу України до 2025 року усі дільниці мають бути пристосовані для голосування людей з різними формами інвалідності в тому числі й людей з вадами зору та слуху. Зараз у ЦВК вирішують питання щодо розміщення інформаційних матеріалів, які стосуються виборів таким чином, щоб люди з порушенням зору також могли з ними ознайомитися.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *