Тернопільські ФОПи відсвяткували свій професійний день під стінами ОДА

«#Працюю. Конституція України Стаття 43. Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. ККУ Стаття 206. Протидія законній господарській діяльності» – такі вивіски повинні з’явитись у тернопільських підприємців завтра, якщо попри погрози поліції вони не закриються. Це вирішили сьогодні, 6 вересня – у День підприємця, який святкували місцеві ФОПи під стінами ОДА на мирному протесті. Вони також підписали звернення до Уряду та Президента та створили робочі групи задля захисту права на працю.

Нагадаємо, що Тернопіль потрапив у червону зону із 7 вересня.  Це вирішили на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У той же час місцева влада дозволила працювати та обіцяла юридичну підтримку. Тернопіль також підтримав судовий позов Івано-Франківська та інших міст до Уряду з вимогою скасувати незаконні обмеження, що суперечать Конституції України. Проте, обласна влада повністю погодилась із рішенням Уряду, а поліція вже в п’ятницю почала попереджати підприємців про штрафи.

– Тільки почали знову працювати у нормальному режимі – і вже потрібно закриватися. У мене не вистачає культурних слів. Це не вихід у боротьбі з інфекцією. Бо це передбачає збідніння і хворобу голоду, – вважає працівник одного із тернопільських закладів Антон, який прийшов на протест.

Загалом, підприємці виступають проти зонування міст. Адже ситуацію під контролем можна тримати і при роботі бізнесу. Більше того, підтримувати ФОПів закликали державних працівників, які під час карантину залишаються на своїх робочих місцях, а зарплату отримують також із податків закритих на цей період ФОПів.

– Та сама ОДА, податкова – працювали у час карантину, хоча там було багато випадків хворих, – зауважує власник гастропабу в Тернополі Володимир Харкавий. –  Поліція має піти на зустрічі і дозволити працювати бізнесу. А не виписували штрафи у розмірі 17 тисяч гривень лише за те, що  люди – працюють. Із початком послаблення карантину ми продовжуємо дотримуватись усіх вимог МОЗу – скринінг, відстань,   обмеження кількості людей за столиком. Червона зона – це закрити місто, такого ніде не повинно бути. Сьогодні ми показуємо, що бажаючих працювати у Тернополі – немало, і всі вони – готові іти на діалог з поліцією і владою.

На мирному протесті на місці створили робочу групу , де один представник від кожного виду бізнесу піде завтра об 11:00 на зустріч в мерію. Там має бути і представник поліції. Згодом також група піде спілкуватись з представниками влади області. Також створили робочі групи кожного мікрорайону, які у разі виникнення непорозумінь з поліцією, будуть захищати право на працю.

– Ми не живемо в умовах надзвичайної ситуації, тому це неконституційне рішення – закривати місто і робити червону зону, – зазначила голова ГО «Підприєці Галичини» Ольга Шахін. –  Ми повинні мати нормальні умови життя, де можна вчитись і працювати. І звісно виконувати протиепідемічні заходи.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *