“Ми змушені діяти відповідно до рекомендацій МОЗ”, – мер Тернополя розповів, чому школярі навчаються через день

 Зі слів Сергія Надала всі без вийнятку навчальні заклади Тернопільської МТГ відчинили свої двері 1 вересня. Вони повністю забезпечені антисептичними засобами для безпеки учнів, педагогічного колективу та батьків. Разом з тим, багато нарікань є на режим навчання — діти ходять не щодня, а через день, батьки ж не розуміють що їм робити, адже повинні ходити на роботу.

— Зараз ми збираємо усі пропозиції та зауваження батьків, але ми змушені діяти відповідно до рекомендацій МОЗ. У нас класи переповнені, тому відбувся поділ класу, за яким половина учнів йде в один день, інша половина — наступного дня, — каже очільник Тернопільської міської ради.

Він відзначив, що для навчання позмінно, наприклад, МОН не виділило жодних коштів, тому на місцях було прийнято рішення розбити клас на групи.

— Робити зведені класи чи групи продовженого дня — категорично забороняється. Також з міркувань безпеки діти не переходитимуть з класу в клас. Фінансування ж і організація освітнього процесу лягла повністю на органи місцевого самоврядування. Це непрофесійно зі сторони керівництва держави, але до цього вже звикли, – констатував Сергій Надал.

Мер Тернополя додав, що, ймовірно, буде переглянуто питання щодо навчання дітей у початкових класах і, можливо, буде прийнято рішення не ділити класи. Втім, це ще питання часу та й для цього мають бути колективні звернення.

Лише за останню добу по Тернополю є +34 нові випадки коронавірусу. Важких хворих побільшало, адже люди, чомусь, обирають лікуватися самостійно. Мер Тернополя ж радить усім, хто відчуває перші симптоми недуги, — негайно звертатися до сімейного лікаря.

— Лікарні Тернополя готові до прийому хворих на коронавірус. Так, у першій лікарні є понад 130 ліжок, що передбачені для лікування таких пацієнтів, у лікарні №3 — 50 ліжко-місць. Також додатково готуємо 100 ліжок у другій лікарні Тернополя, — зауважив під час інтерв’ю в режимі онлайн із «Радіо Рокс» Сергій Надал.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *