Відселені у підтопленому Коропці люди змушені жити на підлозі в школі та у церкві

На Тернопільщині повінь наробила чимало лиха. Найбільше постраждали населені пункти у Монастириському та Заліщицькому районах, де затопило не лише сільськогосподарські угіддя, але й будинки. Подекуди людей були змушені евакуювати з небезпечної зони. Зараз вони оговтуються помалу від пережитого, їм бракує чистої води та зручних спальних місць, але ніхто не панікує.

 

Про те, як живе затоплений Коропець, що в Монастириському районі, у соцмережі «Фейсбук» написала Тетяна Гудзовська. Дівчина пише, що не розуміє «диванних експертів», які замість співчуття пишуть та говорять щось на кшталт «та їм усе компенсують», мовляв, кожен мешканець Коропця сьогодні готовий би був поміняти цю «допомогу» на те, що було раніше.

«Ще ніколи не їхала з дому з таким двояким відчуттям.  З однієї сторони хочу вже втекти звідси, бо ці люди, які ділять шкуру ще не вбитого ведмедя, які готові задерти один одного за те, чого по факту немає. А з іншої сторони дім, мама, баба, які вже тиждень не живуть в своїй хаті, а зараз вигрібають намул, болото і все одно варять вареники, бо неділя.

Так от. Дякуємо за питну воду, дякуємо за щиру допомогу і підтримку тим, хто справді переживав разом з нами. Дуже багато людей допомагали. Дуже багато пропонували допомогу й співчували. Справді, не знаємо, як їм віддячити.

А усім тим, хто говорить «та їх затопило, вони візьмуть (хочуть) гроші»… Чесно, дай Бог, щоб з вами ніколи такого не сталось. Але, якщо так сильно вас душить жаба, що нас затопило і нам дадуть компенсацію (а її не факт, що дадуть), то давайте поміняємось. Я згідна сидіти в сухій хаті, пити чай і слідкувати за всім через інтернет, а потім прийти і сказати «а їм дали гроші, а в мене тут хата»( а в цю хату останній раз приходила 10 років тому)», — пише Тетяна Гудзовська.

За її словами, компенсації, яка так «муляє» інших, навряд чи вистачить бодай трохи оновити затоплені будинки.

«А ви б, нарешті, зрозуміли, якщо і дадуть компенсацію, то її не вистачить навіть на косметичний ремонт. А запах намулу, мокрі стіни ще довго даватимуть про себе знати. Ви б зрозуміли, що таке виносити меблі з хати, жити без води, не приймати душ три дні, спати в церкві чи в школі на підлозі. Люди, чиї будинки затопило, не хочуть нічого. Тільки спокою і справедливості. Якщо і є якась допомога, то давайте все по-чесному, а не битись і робити гріхи( тому дали, а мені не дали). Якщо немає, то самі вигребемо.

Для тих, хто говорить, що ми любимо повінь, бо не переїжджаємо звідси. Переїжджати? Куди? У ці будинки вкладено стільки душі, сил і коштів. Якщо б була така можливість, думаю кожен би стиснув зуби, витер сльозу і з‘їхав, залишивши хату, як дачу. Але люди не можуть переїхати. Тому й рятуються, як можуть», — додає мешканка Коропця та додає відео, на якому — Коропець, де досі вулиці та будинки стоять у воді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *