Протестувальники вимагають від мера Почаєва надати адреси вишок 4G і 5G-зв’язку

Група протестувальників вимагає від міської ради Почаєва Тернопільської області інформацію про наявність у місті вишок з технологією мобільного зв’язку 5G та 4G. Люди, котрі протестують проти новітніх технологій, також влаштували під будівлею міськради невеличку акцію, повідомив у четвер, 25 червня, «Детектор медіа».

Адміністратор фейсбук-групи «Хріновий Почаїв» Петро Щіпський розмістив фото оголошення, у якому невідомі закликали місцевих жителів прийти 23 червня на «стояння» під міською радою проти встановлення вишки 5G. Фото розійшлося мережею, деякі ЗМІ дали новини про це оголошення, проте навіть місцеві ресурси не повідомляли, чи відбулася сама акція. Як повідомив «Детектор медіа», акція, хоч і малочисельна, все ж відбулася.

Петро Щіпський повідомив журналістам, що не бачив цього оголошення на власні очі, а отримав фотографію в одній з місцевих груп, яка присвячена обговоренню ситуації з коронавірусом у місті. Туди її скинув місцевий житель, не уточнюючи, де він сфотографував оголошення і хто організатор акції. У редакції місцевого сайту 0352.ua, який зробив новину про це оголошення, теж не знали подробиць про акцію.

Міський голова Почаєва Василь Бойко розповів, що люди дійсно прийшли до міськради: «Акції як такої не було, люди прийшли, написали колективне звернення про інформування їх щодо встановлення технології 5G та 4G на території міста. Ми будемо відповідати на цей запит, проте ми не маємо такої інформації та самі будемо подавати запит до наших мобільних операторів, які знаходяться на території міста, щодо встановлення цього покриття».

Заяву протестувальники написали на ім’я голови міськради. Однак сам голова сказав, що не знає, хто був організатором акції й відмовився відповідати на уточнювальні запитання.

При цьому співрозмовники видання, які побажали зберегти анонімність припустили, що до «стояння» біля міськради причетні люди з підпорядкованої Українській православній церкві Московського патріархату Почаївської лаври, намісник якої раніше підтримав теорію змови про небезпеку 5G.

Нагадаємо, що в Україні значна частина території ще не має покриття 4G. Влітку цього року мобільні оператори почали розгортати мережу з цією технологією на низьких частотах, що дозволить покрити цією територією велику частину території України при меншій кількості базових станцій. Поява 5G в Україні поки що залишається в планах на два-три роки.

Міфи та конспірологічні теорії про шкоду здоров’ю, якої начебто завдає 5G-технологія, з’явилися разом з її появою, проте дуже швидко розповсюдилися під час пандемії Covid-19. Їх неодноразово спростовували представники міжнародних організацій, науковці, журналісти-фактчекери. У деяких країнах, наприклад, Польщі та Великій Британії, поширення цих фейків призвело до підпалів веж 5G.

До слова, восени 2013 року у Яремчі Івано-Франківської області міська рада заборонила мобільний зв’язок через скарги мешканців, які стверджували, що через вишки мобільних операторів у них погіршується здоров’я. Зрештою, згодом мобільний зв’язок у місто повернули.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *