Не вщухає обговорення сміттєвої проблеми в одній з громад Тернопільщини

Фотографії величезних куп сміття біля хутора Заболотці, що на Лановеччині, оприлюднив у фейсбуці Віктор Пасічник

“Майже 1,5 року Борсуківська ОТГ загаджує територію на хуторі Заболотці (р-н піщаного кар‘єру). Навіть після ухвали суду про ліквідацію незаконного смітника КП «Наш Добробут» надалі продовжує звозити туди сміття”, – написав він у фейсбуці.

Його пост прокоментував голова Борсуківської ОТГ Іван Друзь: “Рішення про вивезення ТПВ в дане місце було прийнято Борсуківської сільською радою ще в 1996 році. В рішенні зазначено, що дана ділянка виділена для вивезення побутових відходів з сіл Борсуки, Нападівка, Синівці. Зазначу, що рішення чинне і було прийнято до створення громади. В цьому місці люди вивозили побутові відходи з давніх давен з 1990 років”.

Віктор Пасічник у своєму пості позначив кількох людей, які відреагували коментарями під цим повідомленням:

Тарас Савчук так скасуй дурне рішення! Націоналісти не можуть засирати козацькі могили! 

Ivan Druz Тарас Савчук Не плутайте факти. Козацької могили це не стосується. Сміття завозилося в покинутий кар’єр, з якого брали глину і пісок. Більшість стихійних звалищ в громаді було ліквідовано, те що є також існувало до громади. Не потрібно плутати до господарських справ політику! Ми закону не порушуємо!!! Громада виступає за вивезення ТПВ, більше 60 відсотків домогосподарств уклали договори на вивезення ТПВ.

Тарас Савчук Ivan Druz Треба щоб люди публічно розповіли як їх примушували підписувати договори на вивезення).Це так само як сусідні села виступали за приєднання Лановецьку громаду, але їх чомусь приєднали до Борсуківської)

Ivan Druz Тарас Савчук В Ланівцях,як і в Борсуках, сміттєзвалище не відповідає сучасним вимогам. Чим аргументуєте що нібито в екоінспекції кажуть. Це все на рівні пліток!! Ви як член робочої групи стратегії розвитку Борсуківської громади вносили пропозиції щодо поводження з ТПВ? Звинувачувати просто, дайте пропозиції як вийти з даного питання?Обов’язково обговоримо вашу пропозицію.

Обговорюючи цю тему, тернопільський журналіст Тарас Савчук запропонував зустрітися у Борсуках, пообіцявши всім охочим обґрунтувати свою точку зору під час екскурсії: “Провідую маму і кличу тебе на екскурсію) Шашлики, рибалка на 10 кілограмові карпи біля новоствореного смітника, рекреаційна зона, проведу місцями бойової слави упівців і козаків”.

На поштову скриньку “обласТі” надійшло рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2020 року  .

У ньому йдеться про те, що “до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної екологічної інспекції у Тернопільській області до комунального підприємства “Наш добробут” про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) щодо відповідача у вигляді тимчасової заборони видаляти тверді побутові відходи на земельні ділянки між селами Синівці та Нападівка Лановецького району до моменту виконання усіх в повному обсязі вимог припису № 1/2-2-11-3079 від 21.08.2019″.

У результаті розгляду справи суд вирішив: “Позовні вимоги Державної екологічної інспекції у Тернопільській області до комунального підприємства “Наш добробут” про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), – задовольнити повністю. Застосувати до комунального підприємства “Наш добробут” захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді тимчасової заборони видаляти тверді побутові відходи на земельні ділянки між селами Синівці та Нападівка Лановецького району Тернопільської області до моменту виконання усіх в повному обсязі вимог припису № 1/2-2-11-3079 від 21.08.2019.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Голова Борсуківської ОТГ Іван Друзь пообіцяв у коментарях під постом Віктора Пасічника розмістити документи про правомірність вивезення ТПВ на сміттєзвалище поблизу хутора Заболотці. Але станом на 20 годину 16 травня 2020 року їх там не було.

Натомість, Тарас Савчук додав скрін і коментар “Рішення сільської ради з 1996 року не дає права вивозити туди сміття!”:

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *