Тернопільських підприємців можуть звільненити від сплати єдиного податку за квітень

На черговому засіданні виконавчого комітету прийнято рішення про запровадження на території Тернопільської громади заходів підтримки суб’єктів підприємницької діяльності під час дії карантину.

Зокрема, у разі підтримання даного рішення на найближчій сесії Тернопільської міської ради, платники єдиного податку першої і другої груп, яким наразі заборонено здійснювати діяльність, будуть звільнені від сплати податкових зобов’язань по єдиному податку за період з 1 по 30 квітня 2020 року.

«Органи самоврядування мають право самостійно, на період карантину, встановлювати пдаткові пільги, а також враховуючи те, що основна кількість суб’єктів господарювання у місті – це  платники єдиного податку 1 і 2 груп, які через вимушений карантин на даний час не мають можливості здійснювати підприємницьку діяльність, вирішено: з 1 квітня до 30 квітня 2020 року встановити нульову ставку для платників єдиного податку 1 і 2 груп, яким заборонено здійснювати діяльність у період карантину », – пояснює очільник Тернополя Сергій Надал.

Міський голова наголошує, що звільненять від сплати єдиного податку суб’єктів господарювання, які під час карантину вимушено припинили свою діяльність, а саме: закрили магазини, об’єкти торгівлі/надання послуг і не функціонували. (суб’єкти господарювання, на яких поширюються обмеження, визначені підпунктом 8 п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року).

Таким підприємцям необхідно до 1 липня 2020 року подати до органів податкової служби відповідну заяву щодо застосування пільг і зазначити вид підприємницької діяльності та місце її здійснення.

Єдиний податок, сплачений за квітень 2020 року буде зарахований органом державної податкової служби в рахунок майбутніх платежів.  У разі продовження карантину вищезазначений термін може бути продовжено.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *