У Теребовлянській громаді земля є лише для «своїх» і «потрібних» людей

Законодавством передбачена можливість для громадян України безкоштовно отримати до 2-х гектарів землі для ведення особистого селянського господарства. Цим правом вирішили скористатися ряд мешканців Теребовлянської громади. Було б нічого, якби не одне «але»… Землю знайшли для одних, наближених до влади осіб, а учасникам АТО повідомили, що вільних земельних наділів немає. Власне через це виник конфлікт під час останньої сесії Теребовлянської міської ради.

У час, коли вся Україна протистоїть пандемії COVID-19, коли вводяться заборони на зібрання і встановлено величезні штрафи за порушення карантину, міська влада Теребовлянської громади вирішила скористатися непевним часом і, нехтуючи усіма обмежувальними заходами та заборонами, в пік епідемії провела у закритому приміщенні депутатське зібрання.

На порядок денний сесії міської ради було винесено майже 250 питань, понад дві сотні з яких – земельні. Йдеться про площу майже 120 гектарів. Можливо, нічого крамольного в цих питаннях би не було, адже у перших числах вирішувались чисто технічні питання про закріплення землі під людські городи, якби не було інших – про виділення значних земельних ділянок «своїм» та «потрібним» людям.

На засідання сесії завітали активісти з громадської організації «Теребовлянська вежа», представники «Правого сектора» та учасники бойових дій з Теребовлянщини та обласного центру, які логічно запитували керівництво громади, чому головними питаннями було виділення землі не бійцям та добровольцям АТО, для яких у більшості випадків землі немає (серед іншого відмовили воїнам в отриманні землі у с. Ласківці), а своїм приближеним людям, депутатам, членам виконавчого комітету та їхнім родичам тощо.

Щоби не бути голослівними, наведемо кілька красномовних фактів. У селі Боричівка на 2 га претендувала Христина Никеруй, котра мешкає у Києві і є донькою члена виконавчого комітету міської ради та за основним місцем роботи головного лікаря Теребовлянської районної лікарні Михайла Никеруя. У тій же Боричівці на таку ж площу претендувала Любов Борецька – дружина депутата міськради Ігоря Борецького.

Одразу три земельні наділи в селі Ласківці загальною площею 5,7 га депутати планували виділити родичам іншого члена виконкому та керівника ПАП «Крок» Романа Антоновича Апостола. Його дружина Ганна Дмитрівна мала отримати 1,7 га, а син Михайло Апостол та зять Роман Михно – по 2 га. Зауважимо, що Роман Апостол є далекий родич радника міністра МВС та колишнього нардепа Михайла Апостола.

У селі Довге мав отримати 2 гектари Михайло Ґудзик, котрий є родичем депутата і членом комісії з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природного навколишнього середовища Володимира Гудзика. Отож має місце конфлікт інтересів і правоохоронним органам варто звернути увагу на цей факт.

Землі планували надати і людям, від яких у певній мірі залежить спокійна робота мерії. Так 2 га в селів Деренівка запланували секретарю Тернопільського міськрайонного суду Олені Грицишин. Ділянка такої ж площі у Ласківцях передбачалася сину начальниці відділу державної реєстрації Теребовлянської РДА Надії Кобилянської – Богдану Грицишину. Активістів дивує, як цей чоловік міг потрапити в «земельний» список, адже він тривалий час перебуває у Канаді і фізично не міг написати заяву на отримання землі. Що цікаво, один із них, хто погоджував надання земельних ділянок, був депутат міської ради, член земельної комісії Мирослав Грицишин, який є стриєм згаданого вище Богдана. Знову має місце конфлікт інтересів і є робота для правоохоронців.

Щоби не було витоку інформації, у міській раді вирішили вділити по «клаптику» землі працівникам районного відділу Держгеокадастру Галині Пашковській та Оксані Славській – обом по 2 гектари за межами села Лошнів.

Що цікаво, активісти прямо на сесії телефонували до ряду заявників на отримання землі і ті дивувалися, що їх про це запитують, адже вони ніяких заяв на землю не писали. Очевидно, земля мала виділятися на підставних осіб, щоб у майбутньому її переоформити на «потрібних» людей та… перепродати.

Також вдалося дізнатись у теребовлянських депутатів, що планувалося ще понад сім десятків земельних питань внести з голосу.

Після усіх цих викривальних фактів за наполяганням добровольців АТО розгляд земельних питань на сесії Теребовлянської міської ради було призупинено до вирішення передусім питань щодо надання землі воякам, а потім – усім решта.

Що цікаво, тільки-но було знято з порядку денного земельні питання, як міський голова завершив сесію. Очевидно, саме вони були ключовими на пленарному засіданні, а не інші, вкрай важливі для мешканців теребовлянської громади.

Сподіваємось, що поліція не закриє очі на викладені факти і виведе на чисту воду осіб, причетних до земельних оборудок на Теребовлянщині.

КОМЕТАРІ:

Олександр Починок, доброволець:

– У той час, коли в країні війна, а через пандемію оголошено загальнонаціональний карантин, 30 депутатів із Теребовлянської громади зібралися на сесії і вирішили «роздерибанити» понад 100 гектарів землі. Я особисто чотири рази задавав запитання міському голові Теребовлі, чи учасники бойових дій, які, ризикуючи своїм життям, захищають українців і суверенітет держави, мають пріоритетне право на отримання землі, на що мер відповідав, що він такого не знає, для нього всі мешканці громади рівні. Ми побачили, наскільки хто «рівний», коли землю отримували у першу чергу депутати, чиновники, бюджетники, реєстратори та члени їхніх родин. Головуючий просив не зривати сесію, бо потрібно розглянути ряд бюджетних питань. Коли ж ми вимагали зняти з порядку денного скандальні земельні питання, виявилось, що за 15 хвилин сесію закрили. Всі пересвідчились, наскільки для керівництва Теребовлі питання громади були важливими!

Тарас Конон, голова теребовлянського «Правого сектора»:

– Коли на сесію прийшли активісти та добровольці, їх намагалися не пропустити до залу, мотивуючи тим, що карантин і сторонні особи не можуть бути присутні. Через це виник конфлікт, словесна перепалка, але ми все-таки зайшли. Керівництво міста викликало поліцію, але правоохоронці нормально до нас віднеслися. Так, можливо, ми й порушили карантин, але й депутати це зробили, бо теж чисельно зібралися в закритому приміщенні. Але питання в іншому. Із 2014 року чимало людей, у тому числі активістів, волонтерів, зверталися до міської ради щодо отримання землі і практично всім відмовили, а тут 100 гектарів «пустили» за одну сесію. Дивно, коли ділянки отримують особи, які проживають у Києві, Канаді, а своїм – зась. Хоча я не апелюю до конкретних осіб, які правдами чи неправдами звернулися щодо отримання землі, винні в першу чергу голова, секретар ради та частина депутатів. А ще земельна комісія, на якій розглядалося це питання, була зібрана з порушенням, адже її голова знаходиться на самоізоляції, а в протоколі він вказаний, хоча й не стоїть його підпис. Найгірше те, що керівництво громади хотіло це все провести під покровом карантину на закритій сесії.

Іван Білий

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *