Відомий терорист очолив тернопільський «Нацкорпус»

Кажуть, що паршива вівця все стадо запоганить, але чого ж тоді чекати від стада з паршивим пастухом? Ця думка не не покидала мене під час дослідження ситуації з Тернопільським обласним осередком Нацкорпусу. Вже котрий місяць його очолює один із так званих «троєщинських терористів» — Олександр Пастух. У серпні 2004 року він з трьома спільниками влаштував два вибухи на київському ринку, які спричинили людські жертви, за що був засуджений до 14 років позбавлення волі. Після Революції Гідності Пастуха було оголошено політв’язнем і звільнено  на чотири роки раніше за встановлений термін. Навколо «Троєщинської» справи справді було багато політики, однак суть цього злочину набагато брудніша — неонацистський теракт, спрямований проти торгівців-іноземців, що натомість забрав життя прибиральниці-українки.

Скан листівки з «Троєщинськими терористами»

Після звільнення Пастуха помічено у так званій Метеослужбі — напівлегальній структурі, яка відповідала в «Азові» за внутрішню безпеку. Схоже, що тривале ув’язнення не допомогло новоспеченому «особісту» усвідомити цінність людського життя. У 2015 році спливає інформація про пряму причетність Олександра Пастуха до вбивства колишнього товариша по службі в «Азові» — Артема Меркулова. Подейкують, що також мав пряме відношення до резонансного вбивства у Маріуполі студента Данила Савченка у 2017.

Перший зліва — Олександр Пастух

Невідомо з якої причини — через репутаційні ризики чи то побоюючись за власну безпеку, але  керівництво Нацкорпусу вирішило охолодити гарячу голову Пастуха «засланням» у Тернопіль. Чому засланням? Уявіть, що Ви не остання людина у службі внутрішньої безпеки добре фінансованої партії — вид діяльності такий, що відбутий реальний строк за тероризм, чутки про нові вбивства лише підсилюють авторитет… І тут вас посилають на периферію керувати купкою дітлахів. Реально кількома десятками підлітків із натхненними націоналізмом очима. Тепер Ви — публічна особа, у якої беруть інтерв’ю телеканали, минулим (всіяним трупами) якої цікавляться найрізноманітніші люди. Це не може не тиснути психічно.

Олександр Пастух (перший зліва) відбуває «каторгу» в межах ініціативи по збереженню Профспілкової школи мистецтв у Тернополі

Втім проблема полягає не у самопочутті чи зигзагах кар’єри Олександра Пастуха. Який приклад він покаже своїм юним підопічним, куди поведе їх? Чи виглядатиме нормальним для підростаючих націоналістів участь у терактах, тортурах, вбивствах? А якщо жертвами стануть їхні ж співвітчизники і побратими? Адже ось він живий приклад для наслідування — роздає накази, виступає на мітингах, дає інтерв’ю. І його темне минуле є ніби ореолом «крутизни», який так затребуваний у юнацтва. Від такого поєднання «вірусу» і його природніх носіїв годі очікувати чогось доброго. Рано чи пізно, зло знайде свій шлях із думок і переконань до реальних справ.

6 thoughts on “Відомий терорист очолив тернопільський «Нацкорпус»

 • 22.03.2020 о 18:18
  Permalink

  капєц нацисти – взривали іноземців, а померла українка

  Відповідь
 • 22.03.2020 о 18:22
  Permalink

  та яке там заслання, він і в Тернополі намутить собі “тєму”

  Відповідь
 • 22.03.2020 о 18:30
  Permalink

  А може ті дітлахи і прийшли в Нацкорпус у пошуках сильної руки? Хотіли щоб ними керував справжній нацист-убивця?

  Відповідь
 • 22.03.2020 о 20:37
  Permalink

  Сергій, як у фільмі “Здібний учень” по Стівену Кінгу?

  Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *