Перше “соціальне таксі” для дітей з інвалідністю репрезентували в Тернополі

У Тернополі репрезентували перше “соціальне таксі” для дітей. Воно діятиме в інклюзивно-ресурсному центрі Тернопільської міськради. Про це повідомила речниця міськради Мар’яна Зварич.

В автомобілі можна перевозити дітей з фізичними вадами та інвалідністю від 2-ох до 18-ти років. Також у цьому транспорті фахівці інклюзивно-ресурсного центру робитимуть комплексну оцінку розвитку дітей.

Микола Гарасимів – водій нового автомобіля. Розповідає, що входить до його робочих обов’язків, окрім водіння автомобіля.

“Мені треба буде допомогти, он там стоїть ескалатор, то я буду загружати дітей, візочок і плюс кріпити”.

В автомобілі є 5 звичайних пасажирських крісел та два місця для людей на інвалідних візках, розповідає директорка інклюзивно-ресурсного центру Тетяна Бабійчук:

“Це місця для кріплення діток, які пересуваються завдяки технічним засобам. Маємо такий стіл, який фіксується, тобто гарно закріплені контейнери, в який є роздатковий матеріал. Завдяки цим дидактичним матеріалам фахівці безпосередньо зможуть здійснювати вивчення дітей і надавати корекційно-розвиткові послуги. Фланелеграф – це для дітей з порушенням зору, маємо оце – для реабілітолога. Це пісочниця для практичного психолога. Тут всі ті матеріали, які потрібні, щоб розвивати”.

Автомобіль придбали за півтора мільйона гривень, 70% – це кошти з держбюджету, 30% – з міського, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал. За його словами, цей автомобіль батьки зможуть замовляти, щоб завезти дітей на навчання, щоб довести дітей до дитсадків, шкіл або закладів позашкільної освіти чи для інших потреб у процесі навчання:

“Вже сьогодні ми маємо договора про міжбюджетний трансфер – це коли наші сусідні навколишні населені пункти і об’єднані громади заключили угоди про те, щоб їхні діти навчалися в такому центрі, оскільки Тернопіль – перший такий центр створив, громади змушені укладати угоди з нами і дітей привозити сюда. Але, оскільки цей центр є мобільний – ми зможемо без проблем їхати в ті села, які є в складі Тернопільської громади, або в інші населені пункти, які будуть брати участь у цій програмі. Ми дамо офіційно телефони цього центру, для того, щоб батьки змогли додзвонитися, скласти свій розклад на тиждень наперед, дати замовлення, водій, щоб зміг завезти всіх дітей, хто цього потребує”.

На репрезентацію автомобіля прийшла голова громадської організації “Центр сприяння дітям із синдромом дауна “Бебіко” Ольга Гордієнко. Вона каже, 10 років працює з дітьми та молоддю з інвалідністю, які не можуть самостійно пересуватися:

“Насправді мамі з дитиною, яка має її на візочку, важко, тому цей автомобіль, який має ліфт – є дуже зручно, комфортно, і безпека. Однозначно, в нашому місті це є дуже добре, тому що в нас є на обліку багато матерів, які, наприклад, самостійно виховують дітей, і їм потрібно з дитиною переїжджати, наприклад, з навчально-реабілітаційного центру, з центру медичного і так далі, тому що це дуже важливо”.

Інклюзивно-ресурсний центр Тернопільської міськради створений у 2018-му році, каже Тетяна Бабійчук. За її словами, там працює 10 фахівців, в тому числі серед них 6 педагогів. Торік вони провели комплексну оцінку розвитку майже трьомстам дітям, серед яких було 8 дітей з порушеннями опорно-рухового апарату.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *