Вшануймо гідно борців за незалежність та соборність України

День Соборності на Тернопільщині віддавна був у великій пошані, бо саме в Тернополі під час перебування уряду Західно-Української Народної Республіки наприкінці листопада–грудня 1918 року вирішувалися усі питання щодо урочистого проголошення Акта Злуки між ЗУНР та УНР у Києві 22 січня 1919 року.

Пройшло вже понад 100 років, але для наших краян  День Соборності як і День проголошення Незалежності займає місце поряд із такими релігійними святами, як Різдво і Великдень. Справді, понад 100 років тому для України почалося Різдво – народилася Українська Самостійна Соборна Держава. Здійснилася віковічна мрія українського народу.

Навіть у часи української бездержавності, наші краяни завжди пам’ятали про Акт Злуки. Згадаймо, хоча б про те, що у ніч на 22 січня 1973 р. відбувся антирадянський виступ у Чорткові. Вранці жителі міста могли побачили в різних місцях чотири національних синьо-жовтих прапори і прочитати листівки з націоналістичним текстом. А 21 січня 1990 р. тернополяни масово приєдналися до всеукраїнської громадсько-політичної акції – проведення живого ланцюга єднання між заходом і сходом України.

Сподіваємось, що кожен українець завжди пам’ятатиме тих, завдяки кому він живе у вільній країні, замислиться над  символічним зв’язком поборників волі. Адже саме історична пам’ять не дає нам загубитись у бурхливому вирі буденності,  надихає на працю в утвердженні всього українського.

Цього дня маємо насамперед згадати і вшанувати патріотів, які боролися за Українську Самостійну Соборну Україну і нині знову захищають нашу незалежність від аґресора. Які протягом століть мріяли жити у соборній та незалежній Україні, які зі словами на вустах «Слава Україні!» загинули геройською смертю. Їхня жертовна відданість не минула безслідно: Україну проголосили незалежною державою. Сьогодні знову дуже актуальним є гасло «Схід і Захід єдині!»

Оскільки Тернопільщина завжди відзначалася своєю патріотичністю і саме в нас упродовж років проводяться різноманітні акції до Дня Соборності України, зокрема «Збруч – ріка єднання», –  ми повинні гідно відзначити це свято і вшанувати тих героїв, які загинули, щоб ми з вами жили у вільній соборній країні.  Зважаючи, що цьогоріч відбудуться місцеві вибори і багато партій захоче використати цей захід з агітаційною метою, не забувайте, що у нас є національний прапор – саме під ним і червоно-чорним прапором боротьби виборювали омріяну незалежність і соборність українських земель.

Очевидно, що для путінського режиму знищення соборності, єдності України є важливою ціллю поточної військової кампанії. Власне, Кремль стверджує, що соборність ми вже втратили, підтвердженням чому нібито є ситуація на Донбасі і в Криму. З іншого ж боку окупанти докладають колосальних зусиль в інформаційному полі для зтравлювання різноманітних соціальних груп у нашій державі. У своїх масштабних багатоходових комбінаціях використовують куплених політиків, чиновників, громадських діячів і так званих «лідерів думок».

Ймовірно, що у день Соборності проросійські провокатори працюватимуть по багатьох напрямках, одним із яких буде намагання знецінити зміст свята, прив’язати до нього негативні емоції. Тут свідомими чи несвідомими посібниками можуть стати політсили з їх недолугим піаром на темі соборності, та окремі активісти, які піддадуться провокаціям. Тому до будь яких радикальних дій і закликів маємо відноситися з пересторогою. Тиша і спокій — ось хороші ознаки соборної країни, де люди з усіх кутків розуміють і цінують один одного.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *