Хто заробляє на «земельних» протестах?

Можливість зняття мораторію на продаж землі викликає у нашому суспільстві численні маніпуляції. Українським аграріям, які уклали довготривалі угоди на оренду селянських паїв, ажніяк не на руку зняття мораторію. Їх інтереси підрядилися захищати партії, які опинилися поза владою, а отже не отримають вигоди від земельного «дерибану». Організовані ними акції протесту як магніт притягнули діячів меншого калібру і розкрутили інтерес до земельної проблематики в інформаційному просторі.

Опозиційні сили намагаються залучити і вояків АТО до своїх акцій. Мовляв, який продаж землі може бути, коли в країні війна. І так склалося, що на земельне питання накладається друге — щодо ситуації на Сході України, відведення військ та переговорів у Нормандському форматі.

Природньо, що до протестних акцій, які створюють чудову телевізійну картинку, опозиція прагне залучити побільше учасників АТО, добровольців. З іншого ж боку маніпуляторів гріє надія, що новий «майдан» зародиться саме завдяки участі радикальних елементів. Тому на ці цілі не шкодують ні зусиль, ні коштів.

Стало відомо, що активним споживачем фінансових вливань у земельні протести є  «Правий сектор». Його активісти беруть участь в різноманітних протестних акціях, а особливо щодо недопущення відкриття ринку землі, через меркантильні цілі – гроші.

Здавалося б, у чому проблема — мовляв учасникам протестів просто компенсують вартість їжі, проїзду, потраченого часу врешті-решт. Однак саме у такий спосіб ідеї патріотизму та націоналізму маргіналізуються — молодь  банально привчають продавати за копійки  громадянську позицію, готуючи гідну зміну бабусям, котрі голосують за гречку.

З іншого боку, вищі чини «Правого сектору» отримують  цілком відчутні суми та обіцянки щодо посад. Це сприяє їх інтеграції у корупційну «інфраструктуру» України. Схоже, що аграрні фінансові групи одним грошовим потоком вирішують кілька задач. Крім направлення процесу відкриття ринку землі у потрібному руслі, «підгодовують» право-радикалів і закріплюють у політичній практиці ту саму корупційну складову, яка раніше стала фундаментом великих аграрних капіталів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *