Тернопільські віддалені села матимуть інтернет, як у місті

Через всесвітню мережу відбуваються мало не всі процеси: освіта, оплата комунальних послуг, купівля продуктів, запис на прийом до держустанов та навіть консультація лікаря. І якщо для великих міст якісний інтернет не є проблемою, то мешканці віддалених населених пунктів вимушені або задовольнятися поганим зв’язком, або не мати його зовсім. Але на Тернопільщини це питання прагнуть розв’язати. 
На сьогодні, цифровий розрив між містом та селом в Україні складає 15%, у той час як середній показник по Європі — максимум 3%. Одними з перших, хто відчує переваги якісного інтернет-покриття, стали мешканці Тернопільської області. Наразі місцеві села та віддалені населенні пункти активно покриваються мережею оптичного інтернету. Серед них Васьківці, Залужжя, Малі садки, Обич, Кордишів та Мирове. Тут вже прокладено понад 30 км оптичного кабелю. Роботи тривають й далі.
Оптичний інтернет має низку переваг, серед яких, окрім дійсно якісного та швидкого інтернету, безпека даних, стійкість кабелю до завад, пожежна та вибухова безпека, економічність та довгий строк експлуатації. Селяни з Тернопільщини отримають інтернет зі швидкістю 200, 100 або 50 Мбіт/с, що дозволить їм  бути причетними до всіх можливостей всесвітньої мережі. Також вони тепер мають змогу долучитися до інтерактивного телебачення, що є дуже доречним, зважаючи на відключення у січні наступного року супутникових каналів.
Мешканці Тернопільської області отримали можливість вийти у всесвітню мережу у межах проєкту з підключення невеликих населених  пунктів  до оптичного інтернету, що сумісно реалізують Укртелеком та словенський оператор Iskratel. Проєкт реалізується одразу у кількох областях, завдяки чому інтернет отримають жителі 65 населених пунктів України. З них 26 сіл досі не мали інтернету.
Укртелеком продовжує реалізовувати проєкти з  розширення географії інтернет-послуг. Роботи з будівництва оптики  тривають у  300  населених пунктах країни. Зараз оператор  надає послуги інтернету у понад 2340 населених пунктах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *