Тернополяни старше 45 років можуть отримати ваучер на безкоштовне навчання

Цього року продовжується програма служби зайнятості щодо підтримання конкурентоспроможності громадян на ринку праці шляхом видачі ваучерів для осіб вікової категорії 45+, які мають 15 років страхового стажу. 

 

На підставі ваучера здійснюється підготовка за професіями та спеціальностями сфер ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти та сільського господарства, соціального обслуговування. Про це повідомили у Тернопільському обласному центрі зайнятості.

При отриманні ваучера особа самостійно обирає професію чи спеціальність, навчальний заклад у межах України та форму навчання: стаціонарну, заочну, дистанційну чи екстернатну.

Отримати ваучер на навчання можуть:

– особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, які не досягли пенсійного віку;

– військовослужбовці, звільнені у зв’язку із скороченням чисельності штату або за станом здоров’я, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію;

– внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності роботи.

Усі охочі повинні мати професійно-технічну чи вищу освіту і не бути зареєстрованими в службі зайнятості як безробітні.

Оплата ваучера здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Вартість ваучера встановлюється у межах вартості навчання і не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (20070 грн). Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то доплату може здійснити як роботодавець, так і особа.

До слова, цьогоріч в Тернопільській обласній службі зайнятості 87 громадян безкоштовно отримали ваучери на навчання.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *