Леонід Бицюра представив Тернопіль на Східноєвропейському Давосі

Із 3 по 5 вересня у Криниці-Здруй, що в Польщі, тривав 29 Економічний Форум – найбільший у Центральній та Східній Європі.

Упродовж  майже трьох десятків років свого існування Форум перетворився із зустрічей політичної та економічної еліти Польщі та трьох східноєвропейських країн під гаслом  “Польща – Схід”  у так званий Східноєвропейський Давос, участь у якому беруть представники десятків країн Центральної і Східної Європи.

Організатор –  Інститут східних студій, а цьогорічна тема  – “Європа завтра. Сильна, тобто яка?”

Участь у  Форумі взяло  близько чотирьох тисяч  гостей, це політики, управлінці, експерти, економісти, представники  урядів, громадських організацій, бізнесу, медіа та різного роду інституцій  (дослідницьких, аналітичних, наукових) кількох десятків країн. Серед спікерів –  доповідачі як з Польщі, Західної Європи, США, України, так і з інших країн.

Тернопіль у Східноєвропейському Давосі традиційно представляв заступник міського голови Леонід Бицюра.

“На семи пленарних сесіях кілька тисяч учасників Форуму в дискусіях генерували рішення для майбутнього Європи та світу, – зазначив Леонід Бицюра. – Відбулось активне обговорення питань міждержавної взаємодії, глобального та регіонального рівнів, кращих практик розвитку міст як центрів економічної активності. Особливу увагу приділили темам економіки, транспортної інфраструктури, іt-сектору, еміграції, кібербезпеки,  охорони здоров’я та екології.”

Під час перших сесій іноземні експерти відзначили вагомий прогрес України у протидії гібридним загрозам. Зазначили: Київ відкрив Європі очі на російську агресію, втручання Москви у вибори та фінансування сепаратистських рухів. Пріоритетом для нової влади окреслили продовження початих реформ, поглиблення співпраці з ЄС і НАТО та розробку дорожньої карти для співробітництва із сусідами.

Окрім питань російської агресії, можливості завершення збройного конфлікту на сході України та ситуації на кордоні між Україною та ЄС, обговорили проблему Брекзиту, розвитку нової економіки, бізнесу та інновацій. Серед політичних та безпекових тем увагу привернула дискусія про загрози для безпеки в регіоні Балтійського та Чорного морів і нове обличчя холодної війни – кіберконфлікт.

Піднімались теми успіхів та поразок східного партнерства та нових ініціатив в українсько-польських взаєминах.

“На підсумок хочу сказати, що основна думка форуму – це конструювання майбутнього. Всі ці тисячі людей, які зібралися у Криниці-Здруй: економісти, політики, експерти в різних галузях, управлінці – всі вони мислять категоріями як мінімум 10 -15 – 20 років: це прогнози, це економічний ріст, це розвиток інфраструктури… Доволі складно буде Україні конкурувати в цих умова, оскільки одним із найбільш цінних капіталів і ресурсів, які розглядались, власне, на цьому форумі з боку Західної Європи і навіть Східної Європи, Польщі, – це люди і боротьба за людей. – резюмував Леонід Бицюра. –  Нас очікує дуже серйозна, складна, жорстка боротьба за збереження демографічного потенціалу, який вже буде впливати і на економічне, і на соціальне зростання нашої країни. Форум показав, що виграють держави, які не просто планують, прогнозують, моделюють, а й чітко дотримуються плану зростання економіки, розвитку інфраструктури та комфорту для своїх мешканців”.

До слова, ідея конкурувати з Всесвітнім економічним форумом, який щороку проходить взимку в Давосі, належить Зигмунту Бердиховському – колишньому депутату польського Сейму, який свого часу брав участь у підпільній діяльності “Солідарності”, за боротьбу з комунізмом був двічі заарештований і засуджений до позбавлення волі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *