На Тернопільщині зменшився експорт та імпорт товарів

На Тернопільщині обсяги експорту та імпорту товарів у січні–червні цього року становили відповідно 212,4 млн.дол. США та 190,3 млн.дол. Порівняно з січнем–червнем минулого року експорт зменшився на 8,0%, імпорт – на 1,9%.

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 22,1 млн.дол. Зовнішньоторговельні операції товарами область проводила з партнерами із 103 країн світу. Експортні поставки надавали 181 підприємство області, імпортними користувалося 315.

Основним торговим партнером як в експорті, так і в імпорті була Польща (52,7% обласного експорту та 39,6% обласного імпорту). Вагомі обсяги експортних поставок здійснювались до Білорусі, Нідерландів, Туреччини, Іспанії, США, Німеччини та Єгипту, імпортних надходжень – з Німеччини, Литви, Китаю, Італії, США, Швейцарії та Франції.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 73,0% від  загальнообласного обсягу імпорту.

Основу товарної структури зовнішньої торгівлі області складали механічні та електричні машини, продукти рослинного походження, засоби наземного транспорту, крім залізничного, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, живi тварини; продукти тваринного походження, мінеральні продукти, готові харчові продукти, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, різні промислові товари, недорогоцінні метали та вироби з них, – повідомляє Головне управління статистики в Тернопільській області.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *