“Від нас вимагали закрити дільниці 31 липня, бо не хочуть платити грошей”: у Тернополі конфлікт з ОВК

  • Між головами виборчих дільниць Тернополя та головою ОВК виникли суперечки через вимоги закрити дільниці.
  • Як кажуть голови дільниць, так хотіли зекономити на зарплатах за серпень для працівників.
  • Голова ОВК запевняє, що нікого не примушував припиняти роботу і зарплати усі отримають.

 

Біля ПК «Березіль», де розташоване ОВК, у четвер, 1 липня, зібралися працівники та голови виборчих дільниць. Вони вимагали не припиняти роботу дільниць та виплатити їм зарплати. Суперечки тривали близько години.

– Я телефонував у Чортків, в інші виборчі комісії в області і вони усі працюють, – каже голова 109 дільниці Борис Маланюк. – Це тільки в Тернополі хочуть закрити дільниці і вимагають, щоб ми добровільно примусово відмовились від роботи. Нам ще закидають, що ми нічого не робимо. Але у нас забрали печатки, документи, сейф, навіть таблички. Це нам аргументували тим, що таким чином вдасться зекономити кошти з бюджету, але ці кошти уже виділені на зарплати працівників. Куди вони потім підуть ми знаємо.

Однак голова ОВК Юрій Гумен запевняє, що нікого не змушував припиняти роботу дільниць.

– Через те що вибори були позачерговими, довелося поспіхом збирати виборчі комісії, – каже Юрій Гумен. – Багато людей хотіли поїхати у відпустку або мають свої справи. Я пропонував головам дільниць на добровільній основі припинити роботу дільниць, але нікого не змушував це робити. Гроші, які вдалося б зекономити на зарплатах повернулися б до бюджету України. Вони по закону мають бути на дільницях вісім годин. Але багато хто цього не робить. Працівники на виборчих дільницях просто хочуть нічого не робити і отримати за це зарплату.

Як пояснив голова ОВК, печатки у голів дільниць забрали для того, щоб вони їх не загубили.

– Нам телефонували і вимагали принести постанови про припинення повноважень членів дільничної комісії які працюють платній основі, хоча ми згідно з законом ми маємо право працювати ще п’ять днів після оголошення результатів виборів, – розповідає голова 119 дільниці Валентина Лещишин. – Постанови про припинення діяльності приймали без підписів, що є незаконно.

Головам дільниць дозволили забрати постанови з бухгалтерії. Як запевнив голова ОВК, зарплати та премії зможуть отримати всі працівники.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *