У тернопільському парку “Топільче” вперше повністю очистять усі водойми

У парку “Топільче” вперше повністю очистять усі водойми, повідомляє Depo.Тернопіль з посиланням на “Т1 Новини“.

Вперше за 33 роки очистять усі водойми. Раніше тут щороку чистили ті водорості, які живуть на поверхні водойм, та все ж найбільше проблем створюють ті, які на дні озер та каналів. Як наслідок – місяць тому у водоймах парку “Топільче” масово загинула риба. Тому вже з 1 серпня розпочнуть велике очищення штучних озер у парку. Найперше візьмуться за водойму поблизу Козацького острівця.

“Цього року тут передбачається очищення озерця навколо острова Козацького та очищення всіх каналів, які є в парку “Топільче”, – каже директор “Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя” Микола Лесів.

Один з улюблених атракціонів відвідувачів у парку “Топільче” – водні велосипеди. Зараз вони не працюють. Фахівці кажуть, це через надлишок водоростей в озерці. Завідувач парку “Топільче” запевняє, після того як все почистять, атракціони знову запрацюють у звичному режимі.

“Проблема тільки в тому, що треба почистити їх почистити для того, аби запустити водні велосипеди. З серпня місяця ми плануємо запускати обладнання для того, аби очищати водойму,” – каже завідувач парку “Топільче” Юрій Бойко.

У планах також – штучно наповнити киснем озерця в парку. Це для того, аби в майбутньому уникнути цвітіння водоростей. Загалом на реалізацію проекту з міського бюджету виділили 4 мільйони гривень. Триватиме капітальне очищення водойм в парку “Топільче” до весни наступного року.

“Будуть деякі незручності у зв’язку з тим, що пульпа буде викачуватися на низовини в парку, тому для відвідувачів будуть незручності, але я би просив вибачення і повірте в те, що це робиться вперше з 1986 року,” – додає Микола Лесів.

Керівники парку переконують, що такий метод є найменш фінансово затратним та не шкодитиме самому парку. Адже якщо вивозити водорості спеціальною машиною, то є ризик понищити доріжки та зелені насадження.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *