Тепер до парламенту обиратимуть «котів у мішку»: Олег Барна пояснив, чому не голосував за Виборчий кодекс

Із фракції БПП у парламенті лише два її члени проголосували сьогодні проти прийняття Виборчого кодексу, решта присутніх або утрималася, або голосувала «за» документ. Його ухвалення керівництво фракції БПП зустріло оплесками.

Як пояснив Олег Барна, який, як і член фракції БПП К. Усов, голосував проти такого рішення, прийнятий парламентом Виборчий кодекс значно звузить можливості українців впливати на склад Верховної Ради.

— Я був завжди послідовним у відстоюванні своєї позиції щодо мажоритарки, — каже Олег Барна. — Народний депутат, обраний у мажоритарному окрузі, підзвітний тим людям, які його обирали, відповідально ставиться до їхніх вимог і відстоює в парламенті їхні інтереси. Людина, обрана за партійними списками, нехай вони й відкриті, буде далекою від виборців.

За словами Олега Барни, мажоритарник не «прив’язаний» до партії, а тому має власну думку й позицію. Він голосуватиме так, щоб врахувати думку виборців, а не керівника фракції чи олігарха, який її утримує.

— Я твердо переконаний, що люди повинні обирати особистість, конкретного кандидата, якого знають, якому довіряють, якого можуть відкликати. А не депутата за назвою партії — «кота в мішку», як це відбувається тепер з кандидатами від партії «Слуга народу». Політичний лідер «зомбує» своєю популярністю й люди обирають не того, хто їм близький за поглядами, а того, кого запропонує лідер. Спитайте в людей, якій партії вони довіряють і в більшості скажуть, що жодній. То чому люди повинні обирати саме партії, а не конкретну людину? — обурюється Олег Барна.

За його словами, в таких країнах демократії й розвиненої партійної та політичної систем як США, Франція, мажоритарна існує й люди мають можливість достукатися до влади. Чому не взяти за зразок ці держави?

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *