ЦВК затвердила текст та форму бюлетенів

Центральна виборча комісія затвердила форму і текст виборчого бюлетеня для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні Комісії у середу, 26 червня, повідомляє у Facebook прес-служба ЦВК.

Зазначається, що текст виборчого бюлетеня друкується лише з одного боку державною мовою на одному аркуші розміром 200х600 мм блакитно-сірого кольору.

Ддя кожної звичайної та закордонної виборчої дільниці виготовлять виборчих бюлетенів у кількості, що на 0,5 відсотка перевищує кількість виборців, які за своєю виборчою адресою відносяться до відповідної виборчої дільниці за даними Держреєстру виборців станом на 26 червня 2019 року.

Для кожної спеціальної виборчої дільниці – у кількості, що на  0,5 відсотка перевищує орієнтовну кількість виборців, які будуть включені до списку виборців на виборчій дільниці.

Крім цього, ЦВК затвердила форму і тексти бюлетенів для голосування у 199 одномандатних виборчих округах.

Залежно від кількості кандидатів у народні депутати, зареєстрованих в ОВО, виборчі бюлетені виготовляються за різними розмірами, а саме:

 • до 6 кандидатів – розміром 200 х 200 мм;
 • до 11 кандидатів – розміром 200 х 300 мм;
 • до 18 кандидатів – розміром 200 х 400 мм;
 • до 33 кандидатів – розміром 200 х 600 мм;
 • до 50 кандидатів – розміром 200 х 800 мм.

У бюлетені для голосування в ОВО, зокрема, зазначаються в алфавітному порядку прізвища, власні імена та по батькові (за наявності) зареєстрованих у відповідному окрузі кандидатів у народні депутати.

У разі повного збігу прізвищ, власних імен та по батькові кандидатів, зареєстрованих у відповідному одномандатному виборчому окрузі, відомості щодо них розміщуються у порядку зростання дат народження відповідних кандидатів.

Нагадаємо:

 • Партії провели жеребкування, де визначився порядок друку політичних сил у бюлетенях на виборах до Верховної Ради.
 • Водночас, глава ЦВК Тетяна Сліпачук на брифінгу 26 червня заявила, що відповідно до судових рішень, можливий повторний розгляд про реєстрацію деяких партій, зокрема, “Руху нових сил” Міхеїла Саакашвілі.
 • Вибори до Ради відбудуться 21 липня.
 • За результатами останніх опитувань до парламенту проходять від 6 до 8 партій: 42,7% “Слуга народу” Володимира Зеленського, 10,5% “Опозиційна платформа – За життя”, 10,2% “Батьківщина”, 9,8% “Європейська солідарність” Петра Порошенка, 6,4% “Голос” Святослава Вакарчука. На межі 5-відсоткового бар’єру – “Сила і честь” Ігоря Смешка (5,2%) і “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка (4,1%).
 • Центральна виборча комісія зареєструвала майже 6 тисяч кандидатів у народні депутати на позачергових парламентських виборах.

  Про це заявила голова ЦВК Тетяна Сліпачук на брифінгу, передає “Укрінформ”.

  За її словами, всього зареєстровано 5845 кандидатів у нардепи, з яких 3171 кандидати у мажоритарних округах та 2674 кандидатів, включених до виборчих списків 21 партії.

  Зазначається, що загалом із зареєстрованих в одномандатних виборчих округах 1735 балотуються у порядку самовисування та 1436 висунутих політичними партіями.

Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *