У Теребовлі перекрили дорогу міжнародного значення. Люди протестують проти закриття шкіл

Протестувальники перекрили дорогу міжнародного значення “Тернопіль-Чернівці”, яка проходить через центральну вулицю Теребовлі, близько 13 години 21 травня.

Так люди висловлювали протест проти рішення Теребовлянської міської ради про закриття двох шкіл у районі.  Близько 15.30 год рух пістом відновили.

Опубліковано Теребовля ІІ медіа-центр Вівторок, 21 травня 2019 р.

На пішохідному переході мітингувальники ходили із краю в край дороги. Інколи вони пропускали рейсові автобуси. Проте рух вантажівок та легкових автомобілів заблокували приблизно на дві години. Причиною протесту стало рішення сесії Теребовлянської міської ради про закриття початкових шкіл у селах Боричівка та Семенів.

Як передають власні джерела у Теребовлі, депутати майже одноголосно проголосували за закриття шкіл у Семенові та Боричивці. Замість школи-дитсадка в Семенові планують залишити лише дитячий садок та аргументують це тим, що для дітей у школі немає належних умов. Щодо Боричівської школи, І-ІІ ступеня, то депутати прийняли рішення про ліквідацію.

Батьки учнів шкіл вважають це рішення недоцільним. За їх словами, про закриття шкіл їх не попереджали. – Без нашого відома та вагомих причин у нашому селі хочуть закрити школу, – розповідає жителька села Семенів Ніна Кобеля. – У нас в школі навчається 20 дітей, ще 20 у садочку. Умови в школі нас влаштовують. Чому ми повинні возити дітей до міської школи. Ми подали заяву-клопотання від батьків про те, що ми проти закриття школи. Проте її не розглядають.

Батьки спочатку висловили свою позицію під час сесії міської ради, далі ж вирішили перекрити дорогу. Понад дві години рух містом був заблокований. У Теребовлянській міській раді повідомляють, що Семенівську школу змушені реорганізовувати через порушення важливих санітарно-гігієнічних норм. Зокрема, у закладі недостатньо місця для дітей, згідно із Державними нормами.

Щодо Боричівської школи, то міськрада переконує, що школа неперспективна у зв’язку з народжуваністю, яка знижується з року в рік. У 2020 році в школі не буде жодного першокласника, як і в наступні три роки.  Усіх учнів із обох сіл обіцяють забезпечити шкільними автобусами для довезення до закладів освіти у Теребовлі. Близько 15.30 протестувальники розблукували дорогу.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *