Швейцарка переїхала на Тернопільщину та вирощує органічні продукти за особливим рецептом

Органічні прянощі за швейцарським рецептом. У невеликому селі на Бережанщині облаштували ферму з органічного землеробства. Основні партнери – швейцарці. Власне саме завдяки ним запрацювала ферма на повну. Тут і екологічно чисте молоко, зернові культури, а найголовніше – прянощі. Їх вирощує швейцарка Крістіна Лібергер, за своїм, особливим рецептом. Повідомляє Т1. 

Швейцарка Крістіна Лібергер переїхала до України сім років тому. У селі Потутори на Бережанщині вона облаштувала міні-бізнес – вирощує екологічно чисті прянощі. Жінка показує нам свій город.

Емігрувати Крістіна вирішила через запрошення свого швейцарського товариша Райнера Закса. Він разом з нашим земляком Іваном Бойком на базі колгоспної ферми створив товариство “Жива земля Потутори”. Крістіна розповідає, що здавна мріяла відкрити власну справу і зайнятися землеробством.

Прянощі Крістіна вирощує у кілька етапів. Зараз лише початок сезону, тому у сушарці ще мало трав. Решту чекає свого часу на городі. Крістіна зі своїми помічницями вирощує близько 50 сортів різних прянощів. Потім вони стають складниками органічних спецій та запашних чаїв. На фермі їх одразу пакують у спеціальні паперові пакети.

Олександра Штефована працює на органічній фермі шостий рік. Радіє, що в селі є хоч якась робота, бо інакше б довелося їхати за кордон, як зробила частина її односельців. Рецепти чаю, які вона пакує щодня, придумала сама Крістіна.

Окрім прянощів тут спеціалізуються ще на двох напрямках. Це рослинництво і молочне скотарство. Директор товариства Іван Бойко показує нам решту території. Хвалиться, що товариство “Жива земля Потутори” стало одним із перших в Україні виробників органічної продукції.

В одній з колишніх стаєнь колгоспної ферми облаштували корівник. Корів випасають на просторих пасовиськах, а взимку годують сіном або кормом, вирощеним без використання “хімії”, відтак отримують органічне молоко.

Зараз на органічній фермі працює 20 людей. Усі вони відданій своїй справі. І радіють, що навіть у віддаленому селі на Тернопільщині можна стати відомими на всю Україну, завдяки продукції, яку вони тут вирощують.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *