За георгієвську стрічку 8 чи 9 травня можуть оштрафувати

Про неприпустимість використання комуністичної символіки під виглядом “прапора Перемоги” та георгіївських стрічок наголосили в Українському інституті національної пам’яті. «Наголошуємо на важливості неухильного дотримання норм Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” та неприпустимості використання комуністичної символіки під виглядом “прапора Перемоги” та георгіївських стрічок», йдеться в дописі на сторінці установи у соцмережі Фейсбук.

Відповідно до Кодексу України про адміністративне порушення, ст. 173-3, публічне використання, демонстрація або носіння георгієвської (гвардійської) стрічки чи її зображення тягнуть за собою накладення штрафу від 50 до 150 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією стрічки або предметів, що містять її зображення. Символом свят 8 і 9 травня уже кілька років є червоний мак.

У патрульній поліції Тернополя повідомили, що за два останні роки за це порушення нікого не штрафували. Так, на масових заходах патрульна поліція буде контролювати порядок, – зазначила т.в.о. речника управління патрульної поліції в області Катерина Басалига. – Щодо відповідальності за статею, то за два роки з нею ніхто не стикався і ніхто не оформляв. Раптом, якщо у когось буде георгієвська стрічка під час масових заходів, то звісно патрульні підійдуть та наголосять, що це порушення. Багато хто не знає ще, що є відповідальність за таке.

Нагадаємо, у Тернополі 8 травня відбудуться заходи до Дня пам’яті і примирення у Старому парку біля пам’ятника «Материнський поклик» і на Микулинецькому кладовищі.

Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/Podii/za-georgievsku-strichku-8-chi-9-travnya-mozhut-oshtrafuvati-10867016.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *