На Тернопільщині стрімко підвищується рівень води в річках

Через сильні дощі та грози на Тернопільщині рівень води в річках стрімко підвищується. Перші показники небезпечних явищ спостерігаються Заліщиках, – повідомляє метеоролог обласного гідрометеоцентру Оксана Софінська. У Дністрі рівень води сягнув шести з половиною метрів.

Враховуючи подальші прогнози метеорологів, на Тернопільщині й далі ймовірні дощі та грозі. Відтак це сприятиме подальшому збільшення рівня води в річках. «Ми отримали попередження про зміну гідрологічної ситуації у зв’язку з сильними дощами, які спостерігаються на Тернопільщині. Очікується підйом рівня води 0,2 – 1,0 метрів над рівнями. Втім, шість, шість з половиною метрів – це позначка, за якою вода заходить на заплав. У 2008 році, коли ми мали ситуацію з паводком, рівень води сягнув дев’яти метрів. За прогнозами обласного гідрометеоцентру, опади нас чекають сьогодні, також упродовж наступної доби ймовірні короткочасні дощі та грози. Ми стежимо за тим, якого рівня сягає вода. Тенденція щодо його підвищення є, але поки що панікувати рано. Враховуючи подальші прогнози метеорологів, з наступного тижня ситуація з опадами має стабілізуватися. Окрім цього, вночі передбачаються мінусові температурні показники», – пояснює заступник начальника управління з питань цивільного захисту населення ОДА Ігор Любий.

Нагадаємо, внаслідок стихії 28 – 29 квітня на Тернопільщині підтопило близько двохсот домогосподарств. А збитки аграріїв сягнули 22 мільйонів гривень.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *