Постраждалим від стихії на Тернопільщині виплатять матеріальну допомогу

191 домогосподарство постраждало від стихії 28 – 29 квітня на Тернопільщині, – повідомив заступник начальника управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Ігор Любий. Жителі краю, які зазнали втрат, отримають матеріальну допомогу. Гроші повинні виділити з місцевих бюджетів.

 

На Тернопільщині стихія повністю знищила посіви на площі 555 га, пошкоджено угіддя на площі 2532 га. Збитки у галузі сільського господарства сягають 22 мільйонів гривень, – зауважив Ігор Любий. Компенсацію зможуть отримати тільки ці аграрії, які страхували свої посіви. Однак постраждалим жителям краю обіцяють виплатити матеріальну допомогу.

 

«Постраждали населені пункти семи районів області. Підтоплено 191 господарство, це за уточненими даними станом на сьогодні на другу годину. Найбільше втрат зазнали такі райони: Бережанський, Козівський, Підгаєцький, Зборівський, Збаразький. Відповідно до закону про місцеве самоврядування, функція матеріального забезпечення повністю належить до виконавчих сільських, селищних міських рад. Тобто це питання вирішується на сесії виконавчого комітету по можливості з місцевих бюджетів. У разі нестачі у бюджеті відповідного рівня, можна робити звернення до бюджетів вищих рівнів. Мова йде не про компенсацію чи якесь відшкодування, оскільки це може виплатити лише страхова компанія за наявністю відповідного договору, йде мова про надання матеріальної допомоги для подолання наслідків стихійного лиха».

 

У Дністрі підвищується рівень води, – кажуть в обласному гідрометеоцентрі. Втім, критичної позначки він ще не досягнув. Враховуючи подальші прогнози, синоптики сподіваються, що обійдеться без підтоплень.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *