Захистити статус Президента

Тимошенко висловила підтримку Порошенку та назвала поведінку Зеленського «приниженням Української держави»

За рік до початку президентської кампанії-2019 політичні оглядачі не сумнівалися, що лідируватиме в ній Юлія Тимошенко. Її рейтинг був найвищим серед українських політиків, а після того, як лідерка «Батьківщини» продемонструвала готовність до оновлення й оприлюднила прогресивну програму «Новий курс», її вихід у другий тур здавався майже очевидним… І так би й сталося. Якби, як чортик із табакерки, у виборчу кампанію не вскочив комік Володимир Зеленський, підтримуваний всією медіа-імперією олігарха Ігоря Коломойського.

Яскраві відеоролики, «смішки» й відсутність чіткої позиції виявилися привабливішими за змагання шляхів розвитку України. І замість Тимошенко, в другий тур із чинним Президентом впевнено увірвався «Зе-кандидат». Який перетягнув на свій бік у тому числі й частину потенційних виборців леді Ю — передусім тієї молоді, якій нудно «вникати» в тонкощі політичних програм.

Ця президентська кампанія була для Тимошенко вже третьою і, не виключено, останньою. Та попри це, вона з гідністю прийняла поразку і не стала оскаржувати результати виборів. Усвідомлюючи, що під час війни будь-яка дестабілізація всередині держави загрожує масштабним вторгненням з боку агресора, який тільки цього й чекає.

Зрештою, попереду — вибори до Верховної Ради. Якщо «Батьківщина» отримає на них переконливий результат, її лідерка може знову очолити уряд. І це — ще одна причина, чому в другому турі Юлія Володимирівна фактично підтримала Порошенка.

Про небезпеку голосування за шоумена, який не має жодного уявлення про ефективне управління країною, Тимошенко попереджала ще напередодні 31 березня: «Виборці мусять подумати, що бюлетень, який вони опускають в скриньку – це бюлетень за завершення війни, за життя їхніх дітей, за існування України. І якщо вибір робити відповідально, то «борщ із чебурашки» може бути дуже небезпечним».

Зеленський такого порівняння не пробачив. І після перемоги в першому турі з фірмовою «кварталівською» посмішкою запропонував Тимошенко стати… ведучою його дебатів з Порошенком на стадіоні.

Президента така зневага до політика, за якого віддали голоси більше 2,5 мільйона українських громадян, обурила. «Я вважаю, що подібне зневажливе звернення – це неповага до Юлії Володимирівни і її виборців», – наголосив Порошенко.

Сама Юлія Володимирівна на витівку Зе-кандидата не відреагувала. Але після того, як 11 квітня Зеленський під час телефонної розмови з Порошенком у прямому ефірі програми «Право на владу» (канал «1+1»), по-хамськи перебивав Президента, грубив і зрештою кинув слухавку, досить однозначно висловилася щодо того, кого вважає більш гідним президентської посади.

Назвавши таку поведінку «руйнацією статусу посади Президента і приниженням Української держави», вона порадила Зеленському «не нищити честь і гордість президентського статусу».

А Порошенкові побажала тримати президентську планку, та, як би важко не було, захистити статус Президента і статус держави».

І ця підтримка, попри складну історію їхніх взаємин, вкотре підтвердила державницьку позицію Юлії Володимирівни. Яка протягом усієї своєї політичної кар’єри веде безкомпромісну боротьбу з олігархами й добре знає, хто стоїть за Зеленським і чим може загрожувати його перемога.

Власне, саме Тимошенко ще у 2017 році попереджала, що «готується новий кандидат на президентські вибори від об’єднаної олігархії, яка не готова здавати свої позиції». «Це людина, яка зеленого уявлення не має ані про економіку, ані про фінанси, ані про кризу, ані про війну. Ключові олігархічні клани готують собі маріонетку, яка таким собі «болванчиком» сидітиме на президентській посаді, а вони будуть знову забирати з бюджету всі гроші, всі ресурси», – заявила тоді леді Ю в програмі «Хард-ток із Наталією Влащенко» на телеканалі ZIK.

Тим часом нещодавнє розслідування програми «Схеми» стало ще одним підтвердженням зв’язку Зеленського з Коломойським: за останні два роки комік 13 разів літав до олігарха у Швейцарію та Ізраїль. Раніше журналісти вже з’ясували, що «Зе-кампанію» ведуть юристи Коломойського, охорону «Зе-кандидата» забезпечують фірми з бізнес-імперії Коломойського, а сам претендент на президентську посаду їздить в автомобілі, який раніше належав Коломойському…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *