Регіоналівські політтехнологи на службі у тернопільської «Батьківщини»

70 млн. гривень – така ціна перемоги кандидата від ПП «Батьківщина» Юлії Тимошенко на Тернопільщині. Сума на переший погляд захмарна, однак якщо розділити поміж виборців, які б мали проголосувати на її користь, то сума просто мізерна – 500грн. або 18$ за голос  (формула розрахунку наступна: 70млн. розділити на 1182 (кількість дільниць) х 10 агітаторів х 10 прихильників.  Саме за таку суму люди готові були обрати майбутнє своє та своїх дітей.

Цю інформацію озвучив під час прес конференції народний депутат Т. Юрик (http://ternopil.solydarnist.org/?p=3525), назвавши прізвища осіб, причетних до реалізації вказаної схеми у нашому регіоні. Редакція провела своє незалежне журналістське розслідування, використовуючи відкриті ресурси інформації і натрапила на досить цікаві факти. І найголовніше, нам вдалось дізнатись, як, по суті чужі, технологи, особи з інших регіонів, змогли за такий короткий термін сформувати досить широку мережу політичних прихильників.  Чи немає тут допомоги зовні і чи не апробовувалась вказана мережа іншою структурою раніше?

Усе по порядку.

Керівник групи політтехнологів в регіоні – Валентин  Віталійович Ходулін, директор ТзОВ „Стратегія Рост” (https://youcontrol.com.ua/ru/catalog/company_details/33238972/).

 

Він  уже робив спробу спільно із відповідальною за 167 виборчий округ Тетяною Сербіною,

яка тимчасово проживає у Заліщиках, втілити схему підкупу виборців у квітні 2018 року під час виборів до Дорогичівської та Товстенської територіальних громад (https://provse.te.ua/2018/04/partiya-batkivschyna-na-pidkup-vybortsiv-na-ternopilschyni-vydilyla-3-miljony-hryven/). Як і сьогодні, у виборчих кампаніях до ОТГ 2018 року  фігурувала аналогічна сума – 500 грн., загальний кошторис – 3 млн. грн. Прикро, але це ще одне підтвердження, як дешево Юля Володимирівна та найняті нею маніпулятори цінують тернопільських  виборців. Тоді завдяки своєчасним слідчим діям за кримінальним провадженням по статті 160 щодо підкупу виборців, правоохоронцями вдалось заблокувати реалізацію виборчої піраміди  В.Ходуліним та Т.Сербіною. Апробація Валентином Ходуліним схеми, не дивлячись на фінансові втрати і досить низький результат, напевно  себе виправдала. Він повернувся  в регіон знову, у липні 2019 року. Однак, уже не рядовим виконавцем, а куратором Тернопільської та Івано-Франківської областей.

За пів року своєї невтомної діяльності В. Ходулін з компанією сформували кількісний склад  «виборчої мережі» ВО «Батьківщина» по виборчих округах області, який виглядає досить солідно: 57 секторних, 1182 СВД, 17595 агітаторів. В.Ходулін  підпорядковується Владиславу Ковалевському (https://www.youtube.com/watch?v=lRrn1K8ACog) ,

 

а останній безпосередньо нардепу від «Батьківщини».

Спільно із керівником групи від ВО «Батьківщина» Валентином Ходуліним в Тернопільську  область прибув такий собі

Микола Володимирович Свергунов, родом з м. Черкаси, судимий із непогашеною судимістю. Вказаний технолог в 2010 році був членом ОВК № 197 від кандидата в президента України  В.Януковича (http://www.cvk.gov.ua/pls/vp2010/WP028?PT001F01=700&PT005F01=197),

а в 2015 році, будучи членом  «Регіоналів», уже керував виборчою комісією на місцевих виборах від  колишнього господаря  «Партії Регіонів». У 2015 році, М.Свергунов вперше попався на фальсифікації результатів виборів. Редакція володіє матеріалами судового вироку  Соснівського районного суду у м. Черкаси у справі М. Свергунова, якого  25 травня 2018 року  визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.158 КК України «Фальсифікація виборчих документів, документів референдуму чи фальсифікація підсумків голосування, надання неправдивих відомостей до органів Державного реєстру виборців чи фальсифікація відомостей Державного реєстру виборців».

У Тернопільській області ПП «Батьківщина», з урахуванням попередньої виборчої практики, доручила Миколі Свергунову відповідати за два стратегічні округи: Збаразький, № 164 (входить  5 районів) та Теребовлянський, № 166 (входить 4 райони). Останній справно виконував свою роботу, підібравши по Збаразькому 14 секторних, 307 СВД, 4605 агітаторів, а по Теребовлянському  12 секторних, 270 СВД, 3990 агітаторів. По причині вилучення правоохоронцями у М. Свергунова виборчих матеріалів та грошових коштів, а це близько 40тис. доларів, ошуканими досвідченим махінатором залишились усі члени піраміди у дев’яти районах.

 

Як наслідок, люди залишились без обіцяних 500 грн., а списки учасників  мережі опрацьовують правоохоронні органи для вручення повісток.

Миколі Свергунову правоохоронцями вручено повістку для явки і дачі показів у кримінальному провадженні за статтею 255 КК України «Створення злочинної організації».

Що ж стосується згаданої нами Тетяни Миколаївни Сербіної,

то вона також має практику виборчої роботи.  У 2012 році була членом  окружної виборчої комісії у 195-му ВО від сателіта «Партії регіонів» Ліберальної партії та у 2014 році на ВО № 194 – в якості секретаря виборчої комісії від Регіонівських нащадків  – «Опозиційного блоку». Тетяна Миколаївна трудиться у 167 виборчому окрузі області, формуючи мережу прихильників у Чортківському, Заліщицькому та Борщівському районах. Під час обшуків у неї, як і у її колеги Миколи Свергунова, вилучені списки членів виборчої піраміди та значні грошові кошти. До речі, на одній із квартир у м. Заліщики.

Ось так, колишні регіонали, реанімовуючи свої виборчі технології під серцевим брендом нового економічного курсу, за брудні гроші скуповують  виборців Тернопільщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *