Не тільки Почаїв та Зарваниця: створено мапу сакрального Тернопілля

Тернопільську сакральну архітектуру перенесли на інтерактивну карту.

Тернопільска область надзвичайно насичена релігійними громадами та відомими далеко за межами України духовними центрами в Почаєві, Зарваниці. Але теренами Тернопілля розсипано чимало менш відомих сакральних споруд, про які знають лише місцеві жителі, і куди рідко дістаються туристи й навіть паломники. Амбітну мету дослідити та картографувати ці пам’ятки поставили собі місцеві історики, що об’єдналися в “Центр дослідження  духовної культури Тернопілля”. Сьогодні на сайті Центру вже можна знайти карту області з позначеними на ній релігійними пам’ятками та короткою інформацією про них, повідомляє memorua.org.

Кампанія “Пам’ять Нації” поспілкувалася з представницею центру:

Студенти та викладачі працюють над даним проектом та заохочують всіх бажаючих до пізнання культури рідного краю. Проект займається дослідженням архітектурних пам’яток, мистецьких творів, цікавих жителів Тернопілля. Дописувачі сайту звертають увагу також на культурницькі події міста, України та світу.

Беручи до уваги те, що Тернопільщина багата історичними та духовними пам’ятками, створення інтерактивної карти стало практично необхідністю. Сама наявність такої кількості сакральних пам’яток різних конфесій і надихала, і подала ідею зробити саме су.

Студенти по кожному району Тернопільщини обирали і збирали перелік пам’яток, які збереглися до сьогоднішніх днів, систематизували отримані відомості і, опрацьовуючи історичні джерела, описували їх. Інтерактивна карта є своєрідним орієнтиром як для учасників проекту, так і для туристів і тих, хто просто цікавиться культурою та історією свого краю. Коли студенти працювали над її створенням то насамперед дізналися багато нових відомостей про пам’ятки кожного району, були здивовані, що існують оригінальні пам’ятки архітектури , які до цього дослідження взагалі не були їм відомими.

Хотілося б додати, що проект «Центр дослідження духовної культури Тернопілля» запрошує до співпраці молодих науковців, релігієзнавців та туристів. Можливою є участь у спільних проектах, зустрічах.

Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *