Тернопіль посів 7 місце за національним Індексом прозорості місцевих бюджетів

За національним Індексом прозорості місцевих бюджетів Тернопіль посів 7-ме місце. Її рівень оцінили як високий. Усього ж експерти проаналізували бюджети 37 міст України. 

Індекс прозорості місцевих бюджетів – це комплексне національне дослідження. Його провели понад два десятки експертів громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» За допомогою унікальної інноваційної методології вони обстежили бюджети 37-и міст України. А саме обласні центри та міста обласного підпорядкування. Оцінювали за трьома параметрами: відкритість інформації, прозорість рішень та використання інноваційних практик.

– Відкритості – це можливість побачити інформацію, можливість її отримати на сайті міської ради і обробити для того, щоб створювати якісь власні аналітичні дані. Прозорість – це можливість подавати якусь інформацію від громади. Громаді – брати участь у проектуванні, моделюванні і впровадженні бюджету. Так само здійснювати громадський контроль за бюджетним процесом. І інноваційність – це нові, хороші практики і тенденції, які використовуються в Україні і за кордоном, запозичуються за кордоном і впроваджуються в нас, – розповідає експерт Громадського Партнерства “За прозорі місцеві бюджети” Михайло Джогола.

Екперти оцінювали бюджетні процеси за кожним із параметрів та виставляли бали. Згідно з результатами, найвищий, інновативний рівень прозорості бюджету отримав Дрогобич, він очолив рейтинг.

– Від 0 до 16 – це непрозорий місцевий бюджет, задовільний рівень бюджетного процесу – це від 17 до 48, високий рівень бюджетної прозорості від 49 до 71 і інноваційний рівень прозорості бюджетного процесу – це 71-100 балі. У вас високий рівень прозорості бюджетного процесу. Ви взяли 49 балів і увійшли в ту третю когорту з високим рівнем, – каже експерт Громадського Партнерства “За прозорі місцеві бюджети” Віталій Світлик.

Експерти громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» також надали свої рекомендації Тернополю для підвищення прозорості бюджету міста.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *