На Тернопільщині збільшився експорт та імпорт товарів

На Тернопільщині обсяги експорту та імпорту товарів області у 2018 році становили відповідно 452,5 млн.дол. США та 419,0 млн.дол. Порівняно з 2017 роком експорт збільшився на 19,0%, імпорт – на 19,1%.  Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 33,5 млн.дол.

Зовнішньоторговельні операції товарами область проводила з партнерами із 109 країн світу. Експортні поставки надавали 227 підприємств області, імпортними користувалося 134.

Основним торговим партнером як в експорті, так і в імпорті була Польща (49,0% обласного експорту та 42,7% обласного імпорту). Вагомі обсяги експортних поставок здійснювались до Білорусі, Нідерландів та Німеччини, імпортних надходжень – з Німеччини, Литви, Китаю, Італії та Швейцарії.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 70,3% від загальнообласного обсягу експорту, імпорту – 76,5% від загальнообласного обсягу імпорту.

Основу товарної структури зовнішньої торгівлі області складали механічні та електричні машини, продукти рослинного походження, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, живi тварини; продукти тваринного походження, мінеральні продукти, засоби наземного транспорту, крім залізничного, різні промислові товари, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, недорогоцінні метали та вироби з них, – повідомляє Головне управління статистики в Тернопільській області.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *