Тваринні відходи з Тернополя відправлять на Хмельниччину

Тваринний могильник, який виявили поблизу Тернополя минулого тижня, ще не почали ліквідовувати. За словами начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Олександра Дністряна, 11 лютого фахівці виїхали на місце звалища для проведення обстеження. У результаті було встановлено, що територія звалища між селами  Кип’ячка та Велика Березовиця Тернопільського району, перебуває у користуванні ТОВ «Біобластер». Відтак це підприємство зобов’язалося сплатити штраф і ліквідувати тваринний могильник. Відповідний припис Держпродспоживслужба винесла ще 14 лютого.

Як сьогодні повідомив представник ТОВ «Біобластер» Василь Воробець, підприємство має домовитися із Шепетівською філією «Укрветсанзаводу» про переробку тваринних залишків. Оскільки угода ще не підписана, то ліквідаційні роботи на звалищі не розпочиналися.

За висновками обласної Держекоінспекції, на ТОВ «Біобластер» накладено штраф у розмірі 1700 гривень. Після завершення аналізів земельної ділянки, ймовірне ще додаткове адміністративне стягнення за забруднення навколишнього середовища. А Держпродспоживслужба вимагає заборонити діяльність ТОВ «Біобластер».

«Готуємо розпорядження Держпродспоживслужби області про заборону такої діяльності, а також про розчищення та дезінфекцію цієї ділянки, необхідним є відсортування тих відходів, які вже накопичилися. Це підприємство таку діяльність далі не має права здійснювати», – відзначив начальник управління безпечної харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Олександр Дністрян,

У ТОВ «Біобластер» запевняють, якщо не вдасться домовитися із Шепетівською філією «Укрветсанзаводу», шукатимуть інші підприємства, які займаються утилізацією відходів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *