Тернопіль переходить на обов’язкове сортування сміття

Замість сміттєпроводів і баків біля під’їздів тепер жеки та ОСББ облаштовують спецмайданчики.

У Тернополі запровадили примусове сортування побутових відходів. Сміттєпроводи у багатоповерхівках уже заварюють, натомість облаштовують майданчики для контейнерів.

Комунальники намертво заварюють сміттєпроводи у тернопільських багатоповерхівках – операція “ліквідація” неминуча. Мешканці, які виходять на шум у коридорі, кажуть, що давно пора.

У Тернополі запровадили примусове сортування побутових відходів. Сміттєпроводи у багатоповерхівках заварюють, натомість облаштовують майданчики для контейнерів з різними відходами. Містяни реагують на це по-різному – є і прихильники, і противники.

Коли у перших під’їздах цього будинку тішаться змінам, то в останніх у цей час обурюються. “Звичайно, що проти, бо нам добре – вийшов на площадку, викинув”, – кажуть люди, котрим не подобається перспектива ходити з пакетами чи відрами на вулицю. Натомість влада міста хоче привчати жителів не просто виносити, а ще й сортувати сміття: пластик до пластика, скло до скла, решту в контейнери для змішаних побутових відходів.

Голова ОСББ Сергій Лупак слідкує за порядком. “Вхід до контейнерного майданчика в нас здійснюється через кодовий замок, доступ до кодового замка мають виключно мешканці будинку, ну, і хлопці, які вивозять тверді побутові відходи”, – показує він. Завдяки облаштуванню такого майданчика будинок має 300 грн доходу на місяць, бо пластик і скло здають на переробку. На сусідній вулиці схожий сміттєвий комплекс уже для пари п’ятиповерхівок – його теж створили самі мешканці. А до початку літа міська рада зобов’язала всі приватні жеки Тернополя облаштувати такі майданчики в кожному дворі. Тобто контейнери, які стояли поруч вхідних дверей багатоповерхівок, забираються і переміщуються на сміттєвий майданчик, не менше ніж за 20 метрів від багатоповерхівок.

Вимоги до нього прості – тверде покриття долівки і огорожа щонайменше з трьох боків із негорючих матеріалів. Усе це мають зробити за власні кошти приватні жеки. Додаткові контейнери для пластика та скла повинні встановити підприємства, які вивозять ці відходи. “Оплата не зміниться, оплата буде така, яка є на сьогоднішній день. Тільки буде чистіше і приємніше в будинку”, – запевнив директор приватного жеку Степан Гевко. На перехід до обов’язкового сортування сміття міська рада дала півроку, опісля за відсутність  контейнерних майданчиків обіцяють карати обслуговуючі підприємства.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *