Даєш Гриценку – отримує путінський олігарх!

Давно збирався розповісти вам кілька конфіденційних історій про Анатолія Гриценка. У 2014-му я співпрацював із штабом партії «Громадянська позиція». Очолював групу людей, яка створювала рейтинги Гриценку. То був мій перший досвід політичної роботи у команді, який лишив за собою неприємний осад від лідера цієї партії, котрий вважав кожен свій провал провалом команди, а себе білим і пухнастим. Всі пам’ятають рейтинги Гриценка зроблені у президентській кампанії 2014-го. З котрими він восени зайшов і на парламентські перегони, але в процесі, розповідаючи філософські преамбули зради, розгубив їх. І слава Богу, що так сталося, бо тільки згодом стала зрозуміла вся сутність цього «палковніка». Відмова очолити РНБО, на додачу шлюб у МПЦ і недолугі повчання, як правильно керувати країною. При цьому не вдарив палець об палець для її захисту.

Напередодні виборів 2019 року полковник Гриценко вирішив серйозно взятися за власну президентську кампанію, почавши з оренди приміщення для виборчого штабу. Ще в жовтні Анатолій Степанович приглянув собі немаленьке приміщення у 4 поверхи в Києві по вулиці Іллінській 22/13-д — фактично в самому серці столиці. До того часу будівля орендувалась Посольством Королівства Іспанії в Україні. Віктор Балога, участь якого Гриценко палко заперечує у всіх інтерв’ю, надавав «Громадянській позиції» офіс на вулиці Ярославській. Проте, після конфлікту на ідейному чи фінансовому підґрунті Балога вказав Гриценку на двері. Після чого фінансовий тягар поклали на Олега Канівця, сьогодні першого заступника керівника виборчого штабу. Тепер чотириповерховий будинок уже 5-й місяць поспіль слугує базою команди Гриценка. Хоча й командою цю групу не назвеш, бо там уже утворені справжні сімейні клани. Діти Гриценка Світлана та Олексій займаються основною координаційною роботою в штабі. “Прилаштовані” і родичі інших високопоставлених партійців.

Приміщення здає штабу в оренду ТОВ «Автобудінвест», кінцевим бенефіціаром якого є Буряк Дмітрій Аркадійович. З мережі Інтернет легко взнається, що вказана особа є російським та литовським бізнесменом, президентом-засновником компанії мережевого маркетингу Vision International People Group. Свого часу Дмітрій Буряк навіть потрапив у список російських мільярдерів видання «Фінанс». Але Анатолій Гриценко, не соромлячись цього, платить немалі гроші за оренду офісу в кишеню російському олігарху.

Гортаємо сторінки податкової звітності ТОВ «Автобудінвест»: оренда офісної будівлі за період з 29 вересня 2017 року по 28 вересня 2018 року була оплачена дипломатичною установою у розмірі 9,454,162 грн. з урахуванням ПДВ, що фактично становить 787,846 грн. на місяць. Приміщення будівлі вже з жовтня 2018 року використовувалося представниками ПП «Громадянська позиція» для розміщення власного офісу та центрального виборчого штабу Анатолія Гриценка. Тільки от керівництво партії та ТОВ «Автобудінвест» домовилися про здійснення оплат за користування приміщенням лише з грудня 2018 року. Відповідно у два попередні місяці користування офіційно не оформлювалося.

При цьому, здійснення щомісячних оплат відбувається двома частинами: перша – безготівковий розрахунок, друга – передача готівкових коштів. Пам’ятаю, як в 2014-му люди висилали на рахунок Гриценку свої кровні, аби підтримати, як він і тоді і зараз любить говорити «неолігархічного кандидата». А потім дивним чином після виборів на рахунку у бідного Гриценка раптово з’явилося декілька мільйончиків.

Цікаво, яке виправдання Анатолій Гриценко вигадає цього разу — чому гроші прихильних до нього громадян України наповнюють гаманець мільярдера з Російської Федерації?!

Роман Реведжук, журналіст

Оригінальний текст

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *