Скільки місто заробило на туристах в 2018-ому році

У міський бюджет Тернополя в 2018-ому надійшло 204 тис грн туристичного збору.  А відвідало наше місто близько 220 тис туристів. Йдеться про тих, які проживали у готелях чи хостелах.  – Підрахувати точну кількість туристів неможливо. Але відразу скажу, що є туристичний збір, який готелі сплачують до міського бюджету, – каже начальник управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека. – Тобто в готелях, хостелах у людей, які хочуть заселитися питають чи туристи вони, чи у відрядженні. Якщо ви турист, то ще маєте заплатити один відсоток від вартості суми.

Умовно кажучи, якщо ви платите чотириста гривень, то ще чотири гривні маєте заплатити туристичного збору. Але не всі готелі хочуть стягувати офіційний збір з туристів.  У 2018-ому до міського бюджету туристичного збору надійшло 204 00 грн, а у 2017-ому – 114 000 грн. Це один відсоток від суми, яку сплатили в готелях та інших засобах розміщення люди, які офіційно називали себе туристами.

Тобто дохід готелів, хостелів від туристів у 2018-ому році становить 20 млн 400 тис грн.  – Але це не враховуючи людей, які приїжджали у робочі відрядження, – продовжує Юрій Дейнека. – Я вважаю, що це теж туристи, бо вони залишаються в готелях, єдине – вони не сплачують туристичний збір. Тому показник треба помножити на два. З кожним роком потік туристів у Тернополі зростає. У міськраді підрахували, що у 2018-ому році у Тернополі було приблизно 220 тисяч туристів. У 2017-ому близько 180 тисяч.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *