Стратегію регіонального розвитку представили три села Гусятинського району (фото)

15 січня  відбулися  зустрічі з активами громад сіл Городниця, Самолусківці та Личківці голови Гусятинської районної державної адміністрації Віталія Батога, голови районної ради, першого заступника голови райдержадміністрації, керівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації.

Під час заходу йшлося про державну стратегію регіонального розвитку, як реального шляху створення умов та стимул розвитку населених пунктів у 2015-2018 роках. Про це говорив голова районної державної адміністрації Віталй Батіг. Крім цього, розглядалися пропозиції до підготовки проекту стратегії регіонального розвитку територій  на 2019-2021 роки. Інформували з даних питань сільські голови.

Представники районної влади Віталій Батіг, перший заступник голови РДА Ігор Гайдук та голова районної ради Василь Бойчук розповіли присутнім, за супроводом  відеоролика та слайдів, чого вдалось досягнути в області і, зокрема, в районі за останні 3 роки за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ та субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

Так, у селі Городниця продовжується реалізовуватись проект з будівництва системи водопостачання, вартість якого становить 2000 тис. грн. Питання водопостачання у селі є найбільш  актуальним для втілення в життя. Коментували ситуацію з цього приводу сільський голова Володимир Батринчук, місцевий фермер Богдан Бевський. Як саме здійснюється фінансування прокладання водогону інформував голова райдержадміністрації Віталій Батіг.

Отже, під час дискусії за участю активу села, визначено такі пріоритетні напрямки розвитку с.Городниця на наступні роки: завершення будівництва системи водопостачання, розроблення проектів щодо перекриття будівлі загальноосвітньої школи, капітальний ремонт будинку культури та амбулаторії загальної практики—сімейної медицини.

«Усе, що вдалось реалізувати  у вашому селі, – це завдяки вашим зусиллям, вашої влади та місцевих жителів. За рахунок місцевого бюджету та силами самих самолусківчан вдалось перекрити та утримати усі адмінбудівлі», – зазначив Віталій Батіг під час зустрічі з активом с. Самолусківці.

Районний керманич закликав сільського голову Степана Карпа активніше відноситись до участі у різних проектах з метою залучення коштів для розвитку села з державних та інших джерел.

Серед найактуальніших потреб у даному населеному пункті можна окреслити наступне: утеплення фасаду ЗОШ, перекриття будинку культури, ремонту місцевих доріг, ремонт  амбулаторії загальної практики—сімейної медицини.

У селі Личківці (сільський голова Степан Дуда) для розвитку села залучаються державні кошти,  місцевого бюджету. Активну участь у підтримці життєдіяльності села бере агровиробник Володимир Коваль, який здійснює тут обробіток земельних наділів.

На наступні роки заплановано: здійснити модернізацію місцевої школи, будівництво стадіону, ремонт місцевих доріг, проведення ремонту у будинку культури та амбулаторії. Крім того, присутні піднімали питання фінансування дитячого садочку, опалення будинку культури, зокрема сільської бібліотеки.

Володимир Коваль також висловив своє бачення переваг процесу територіальної реформи, адже здійснює обробіток земель у різних населених пунктах і має з чим порівняти.

Голова районної ради Василь Бойчук наголошував на відчутному фінансовому підтриманні населених пунктів за останні роки у порівняні із попереднім періодом. «За рахунок державних коштів та співфінансування з місцевих бюджетів сьогодні у селі можна зробити справді багато», – переконаний Василь Бойчук.

Під час таких зустрічей начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Соболь інформував присутніх про монетизацію субсидій уже з 1 січня 2019 року. Ігор Іванович висловлював вдячність працівникам кожної сільської ради за конструктивну співпрацю у сфері соціального захисту населення.

Віталій Батіг, підсумовуючи такі робочі зустрічі, рекомендує місцевій владі насамперед визначитися із пріоритетними завданнями та розробити проектно – кошторисну документацію на кожен об’єкт, а ще встановити  черговість виконання робіт в розрізі кожного проекту. Крім цього, Віталій Батіг вкотре демонстрував можливості населених пунктів, які уже долучилися до процесу децентралізації влади.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *