На Тернопільщині уже розпочалося будівництво 14 сільських амбулаторій

В Україні розпочалося масштабне будівництво перших 517 нових сільських амбулаторій моно- та групової практики. Головна ціль ініціативи Президента України Петра Порошенка «Доступна медицина» у сільській місцевості – якість і доступність первинної медичної допомоги для 14 млн. сільських жителів по всій країні. Про це, а також про стан реалізації, кінцеву мету, темпи в регіонах і хендбук з упровадження телемедицини говорили на селекторі з регіонами під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка.

«Тернопільщина також активно включилася у цей процес, – повідомив голова ТОДА Степан Барна, – й уже зареєстровано інформацію про початок будівельних робіт у 14 амбулаторіях. Загалом в нашій області їх має бути 19-ть. Ще у 80-ти амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини проведуть реконструкцію та капітальний ремонт. На це, а також на придбання 134-ох автомобілів для сімейних лікарів і медичного обладнання наша область отримала 222 млн. грн. з державного бюджету».

Загалом, як повідомив голова ТОДА, первинна медико-санітарна допомога в Тернопільській області надається 24 центрами первинної медико-санітарної допомоги, 215 амбулаторіями загальної практики-сімейної медицини та 734 фельдшерсько-акушерськими та фельдшерськими пунктами.

Кінцева мета реформи сільської медицини, наголошує Степан Барна, – зниження смертності за трьома найпоширенішими нозологіями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма та цукровий діабет.

«Саме тому сільська медицина покликана надавати вчасну профілактику та діагностику. А завдання сімейного лікаря надавати фахову консультацію, що означатиме абсолютно нову якість первинної медицини на селі. Це також підтверджує основна теза відновлення сільської медицини «допомога поруч», – переконаний голова облдержадміністрації.

Утім, не лише на відновлення сільської медицини отримує область кошти. Протягом 2015-2018 рр. завдяки державній політиці та Президенту України Петру Порошенку реалізовано за кошти ДФРР та місцевих бюджетів 29 проектів на суму понад 117 млн. грн. також за чотири роки для медичних установ області придбали медичне обладнання на суму 69 млн. грн. А на проект «Доступні ліки» у 2017-2018-ому область отримала понад 46 млн. грн.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *