Приміщення у Тернополі не здаватимуть в оренду за безцінь

Спрощену процедуру подачі документів та більше шансів підвищити ціну на оренду комунальної власності отримали у Тернополі. Торги відтепер відбуватимуться відкрито – на платформі ProZorro у розділі «Продажі».  Так хочуть припинити неефективне використання майна у місті.

Відповідні зміни до існуючого проекту рішення «Про удосконалення порядку оренди майна, що належить до комунальної власності територіальної громади Тернополя» ініціювала та розробила експертка Коаліції ГО «Тернопільський центр реформ» та представниця ГС «Рада бізнесу Тернопілля» Катерина Кондратюк. На сесії документ підтримали 37 депутатів міськради.

– Конкурс відтепер буде проходити як аукціон, у три етапи, – зазначила Катерина Кондратюк під час прес-конференції у прес-клубі 15 січня. – Усі об’єкти, які виставляють для оренди або на продаж, можна буде побачити через ProZorro. Тому ціни будуть контролювати учасники процесу. Адже це неприпустимо, що вигідні щодо місця розташування приміщення – до прикладу, аптека в лікарні – оцінюють низько. На даний час ми чекаємо появи на сайті приміщення управління освіти. Ціна поки становить 1 долар за метр квадратний.

Перші заяви на участь у конкурсі щодо оренди цього приміщення подали уже 4 учасники. Надалі свої приміщення у розділі зможуть виставляти й приватні підприємці.

– Протягом року в Тернополі здають в оренду від 40-50 приміщень, – додав заступник начальника управління обліку та контролю за використанням комунального майна міськради Іван Поливко. – Багато об’єктів мають право продовжити використовувати майно, тому нових об’єктів – небагато. Проте на платформі є хороша фільтрація, адже моніторять торги з інших міст. Після потрапляння заявок на платформу, їх вартість буде рости, адже кількість учасників буде збільшуватись. До прикладу, Львів уже побив рекорд – 16, 6 тис. доларів за метр квадратний. Щоправда, це ціна не за оренду, а за купівлю майна.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *