Транспортна система на мільйон: що врятує Тернопіль від суперечок щодо тарифів на проїзд?

Три транспортних майдани, підвищення ціни на проїзд та вирішення проблеми на благо тернополян – все це пережив Тернопіль буквально за три останні місяці. І все ж, з 20 грудня влада підвищила ціну на проїзд у громадському транспорті, а також задля покращення комфорту містян, з’явилася нова транспортна система.

На початку листопада у Тернополі стало досить таки «гаряче», особливо після того, як виконавчий комітет міськради затвердив підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті.

І саме після цього гучного рішення Тернопіль опинився в епіцентрі уваги, адже, вперше в Україні, влаштувавши «тарифний майдан», жителі обласного центру зуміли добитися скасування сумнівно прийнятих нових тарифів на проїзд у громадському транспорті. А згодом містяни ще й оперативно згуртувалися, завдяки чому максимально нівелювали саботаж перевізників, які у відповідь на скасування рішення виконкому про підняття вартості на проїзд перестали випускати автобуси у рейси.

А вже після того, як влада пішла на поступки мітингувальників, за результатами службової перевірки, якої вимагали учасники протестів, начальнику управління транспорту Тернопільської міськради Ігорю Мединському оголосили догану.

Тоді ж у Тернопільській міськраді пообіцяли вирішити питання з тарифами та полегшити містянам «недороге» пересування Тернополем. Як це зробили? У Ратуші оголосили тендер на розробку кращої транспортної системи міста, а паралельно наголошували тернополянам виготовити електронну карту, яка слугуватиме квитком у громадському транспорті.

Розробку системи здійснила компанія «Дорнієр консалтинг інтернешенал ГМБХ». Міська рада витратила на це 1,4 млн грн. Саме ця компанія перемогла у тендері та протягом кількох місяців проводила комплексне обстеження транспортної системи Тернополя.

Зокрема, розпочалося дослідження пасажиропотоків міста, інтенсивності руху в «пікові» години. Окрім того, здійснювали соціологічне опитування для виявлення транспортної поведінки мешканців.

На підґрунті цих досліджень «Дорнієр консалтинг» і створила для Тернополя оптимальну транспортну модель. Розробка включає також план міської сталої мобільності й нову схему руху громадського транспорту.

Незабаром Тернопіль може увійти до числа перших міст України, у якому буде повністю оновлена транспортна мережа, що буде оптимальною як для перевезення пасажирів, так і для проїзду на власному автомобілі, – прокоментував міський голова Сергій Надал.

Новий варіант транспортної моделі міста представлять на затвердження виконавчого комітету міськради.

Однак вже з 20 грудня у Тернополі таки почали діяти нові тарифи, згідно яких, проїзд у тролейбусі вартує 6 гривень та 7 – у маршрутних автобусах. Для активізованих власників «Соціальної карти тернополянина» та неперсоніфікованих електронних квитків тривалого користування вартість проїзду залишиться 5 гривень в електротранспорті та 6 – в автомобільному.

Звичайно ж, тернополяни і таким невдоволені, але шляху назад немає, бо ж у міській раді неодноразово наголошували, що «Тернопільелектротранс» на межі відключення від електроенергії за борги, а приватні перевізники чи не щоденно нарікають на підвищення цін пального, деталей до автобусів.

Нова транспортна система, ймовірно, запрацює на теренах Тернополя вже з нового року і саме тоді містяни спробують на собі нововведення. І саме6 тоді можна буде переконатися чи виправдають себе намагання міської влади покращити життя усім у сфері пересування містом «дешево та сердито».

Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *