На вулицях Тернополя з’являться монітори та гучномовці

Щосереди у Тернополі о 15.00 перевіряють роботу системи оповіщення населення на випадок виникнення надзвичайної ситуації. У цей час звучить сирена. Та не всі знають, як діяти якщо звук сирени увімкнуть в інший час надовго. Роз’яснення з цього приводу надав начальник управління надзвичайних ситуацій Іван Коваль під час нещодавньої сесії міської ради.

Питання щодо цього прозвучало від одного із депутатів під час звітування про виконання Програми захисту населення і території Тернополя від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2016-2018 роки.

– Звук сирени означає сигнал «Увага всім!», – пояснив Іван Коваль. – Почувши його жителі міста мають включити радіо, телебачення і отримати ту інформацію, яка буде їм передана. – На сьогодні є проблема із системою оповіщення через те, що із підняттям ціни за радіоточки, населення масово відмовляється від них. Ми працюємо вже з вуличним радіо та іншими засобами інформації, щоб якнайбільше доносити інформацію до населення.

У продовження теми ще оди депутат поцікавився ситуацією щодо захисних споруд у місті.

– На території міста є 91 захисна споруда, у комунальній власності – 8 з них, – повідомив Іван Коваль. –  Решта перебувають на балансі власників підприємств, які працювали і працюють на території міста. Згідно чинного законодавства вони будувалися не для укриття простого населення, а для працюючої зміни, яка на випадок війни продовжила б працювати. Жителів міста планувалося евакуювати і відселяти у села і райони. На сьогодні великі підприємства міста перестали працювати за винятком «Оріона». Їхні захисні споруди перебувають на їх балансі. І використовувати їх для населення не планується. Щодо «Оріону», то він розташований на околиці міста, при надзвичайній ситуації людям добратися в цей район, і використати цю споруду в цілях захисту буде проблематично. На «Текстерно» є три захисні споруди, але воно продано, і дев’ять поверхів над нею. Ця захисна споруда зараз перебуває в управлінні фонду регіонального майна. Ми з ними ведемо перемовини, вони стараються скинути все на комунальну власність міста, оскільки не можна взяти споруду на баланс міста без цілого майнового комплексу. Буде такий самий парадокс, який ми розглядали з власниками будинків, котрі мають підвали, і ніхто туди нікого не допустить. Щодо інших захисних споруд, то їх перелік є на сайті міськради у разі необхідності будемо їх використовувати в тій чи іншій мірі.

Інформацію про виконання програми депутати підтримали 36 голосами. Одночасно, начальник управління отримав доручення дані про захисні споруди міста надіслати депутатам окремо. Зважаючи на проблему із відсутністю у людей підключення до радіо при затвердженні Програми на 2019-2022 міський голова Сергій Надал запропонував доповнити її ще одним пунктом.

– Оскільки живемо у час нових технологій пропоную прописати окремим рядком в Програмі у 2019 році забезпечити розміщення у людних місцях Тернополя додаткових засобів інформування у вигляді телеекранів, моніторів, засобів аудіо- та відеоінформації за прикладом вуличного радіо, – сказав міський голова. – Це має бути єдиний комплекс: великий монітор, який буде передавати зображення, технічний пристрій, який передаватиме звук, і там розміщатимемо повідомлення «Міська рада інформує», та іншу необхідну інформацію. Відділ земельних ресурсів має надати перелік місць, де можна виділити території під земельні сервітути на встановлення таких об’єктів. А потім вирішимо робити це за кошти бюджету чи за кошти інвестора.

Начальник управління надзвичайних ситуацій також зазначив, що у другому кварталі наступного року вони планують повністю відмовитися від послуг «Укртелекому». А звук сирени запишуть окремо та будуть транслювати через гучномовці. За Програму із пропозиціями та протокольним дорученням проголосувало 34 депутати.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *