Я просто невідкладно вимагаю звернути увагу на Тернопільську область, – Степан Барна

Ситуація із забезпеченням області вагонами для вивезення продукції сільгоспвиробниками та іншими підприємствами й надалі залишається критичною. У жовтні забезпечення вагонами склало лише 17% від потреби, а це означає, що місцеві виробники й економіка області терплять збитки. На цьому акцентував голова ТОДА Степан Барна під час відеонаради з Першим заступником міністра аграрної політики та продовольства України Максимом  Мартинюком та в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгеном Кравцовим.  

«Тернопільщина як і інші регіони України стала заручником ситуації з нестачою вагонів, – наголосив Степан Барна. –  Ми проаналізували, що в жовтні відсоток забезпечення склав лише 17% від потреби. Щодо порівняння: у серпні-жовтні 2017-18-го років, то, справді, кількість вагонів трохи збільшили, але водночас, у нас відбувся й приріст валу зернових в межах 300 тисяч тонн. І тепер область, яка цього року дала в економіку держави майже 3 млн. тонн продукції, не має можливості її реалізувати».

Голова облдержадміністрації навів приклади: ПП «Захід-Агроінвест» (Ланівці) – підприємство, на якому працюють 400 людей, за два роки не отримало жодного українського вагона! Другий випадок: за підсумками жовтня, компанії «Мрія» з потреби 583 вагони дали лише 42-а, що складає 7%. У вересні – це було 4%. При цьому, Степан Барна звернув увагу, що Центр Транспортної Логістики ЦТЛ не приймає з Тернопільської області заявок на поставку вагонів.

«Така реальна ситуація,  з якою стикаються сьогодні інвестори, міжнародні інвестиційні компанії і наші виробники. Тому я просто невідкладно вимагаю звернути увагу на Тернопільську область з огляду на те, що в нас ситуація надзвичайно критична», – сказав Степан Барна.

Щоб хоч якось врегулювати питання, в «Укразалізниці» запропонували запровадити широкі ступінчасті маршрути. Це дозволить збирати продукцію по напрямках для їх централізованого постачання на станції. Інакше, нарікають, більше вагонів забезпечити не можуть.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *