Тернополяни знову зберуться під міською радою, щоби влада виконала вимоги транспортної резолюції

Тернополяни зберуться під міськрадою о 9.00 у четвер, 22 листопада. Таке рішення прийняли під час третього транспортного віча. Люди вимагають, щоб влада виконала вимоги, які зазначені в резолюції, сформованій ще на першому вічі, 4 листопада.

Третє транспортне віче відбулось на Театральному майдані в неділю, 18 листопада. На нього прийшло більше сотні людей. Розпочали віче із підсумку транспортних подій, які відбулись у місті за останній тиждень. Після обговорення ряду питань вирішили, що 22 листопада потрібно йти у міську раду на сесію, щоб показати невдоволення новими тарифами і депутатам, і перевізникам.

– У нашій резолюції є ряд вимог, які влада так і не виконала, – каже активіст Олег Синовець. – Скасування рішення виконкому про підвищення вартості проїзду, прозорість формування тарифу, звільнення начальника управління транспорту, поступовий перехід на іншу систему роботи з приватними перевізниками, наприклад, оплата за кілометр. Нагадаємо, спершу 30 жовтня підняли тарифи на проїзд в громадському транспорті до 8-ми грн у тролейбусах та 9-ти у маршрутках. І хоча, влада досі апелює тим, що така вартість проїзду мала бути лише при готівковому розрахунку, з електронним проїзним дешевше – 6 та 7 грн, а з персоніфікованою карткою ще дешевше – 5 та 6 грн.

І взагалі, трирівневу систему оплати запровадили для того, щоб вивести готівку з маршруток. Але тернополяни вирішили, що такі тарифи занадто високі для Тернополя та того сервісу, який надають перевізники. Люди 4 листопада вийшли на транспортне віче, а 5 прийшли під міську раду. В той же день виконком міської ради скасував прийняті 30 жовтня тарифи. А наступного дня маршрутки не виїхали.

Потім було кілька засідань профільних депутатських комісій. Питаннями тарифів займалась аудиторська фірма, а 15 листопада виконком міської ради, про який повідомили лише деякі ЗМІ, прийняв нові тарифи. Проте і в активістів, і в тернополян є чимало питань щодо прозорості цих розрахунків та рішень міської влади.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *