Дороги від снігу прибиратимуть комунальники, а двори і міжбудинкові проїзди – ЖЕКи та ОСББ

Вже другий рік поспіль у Тернополі успішно діє оновлена система очищення міста. Всі роботи взимку розподілені на 4 групи:

попередження – оброблення покриття технологічними матеріалами, що запобігають утворенню ожеледі та сприяють її ліквідації;

очищення – згрібання, підмітання снігу і сколу та укладання у вали;

видалення – формування снігового валу з подальшим його механізованим вивезенням у спеціально визначені снігозвалища;

догляд – ліквідація ожеледі та боротьба із слизькістю доріг і тротуарів.

Місто мають прибирати одразу три компанії, яких було відібрано на тендері. Таким чином є додаткова страховка на випадок, якщо хтось із підрядників не зможе впоратися з негодою.

Також передбачено три рівня оповіщення населення в залежності від того, скільки випало снігу.

Зелений рівень – за виникнення ожеледиці чи потреби прибирання снігу в денний період доби (крім години «пік») при незначних та помірних снігових опадах – за три години до початку роботи техніки.

Жовтий рівень – за виникнення ожеледиці чи потреби прибирання снігу в вечірній та нічний період доби при незначних та помірних снігових опадах – за дві години до початку роботи техніки.

Червоний рівень – за виникнення потреби виконання робіт в будь-який період доби при інтенсивних снігопадах та надзвичайній ситуації – за дві години до початку роботи техніки.

Вказаний час оповіщення надає можливість населенню завчасно скоригувати свої плани щодо подальших дій, а водіям тимчасово прибрати автомобілі з маршруту слідування технологічного транспорту.

Автовласникам варто бути особливо уважними, оскільки припарковані у недозволених місцях авто, які заважатимуть снігоприбиральній техніці, мають право забрати на спеціальні майданчики за допомогою евакуатора. Адже однією з головних проблем минулих років були припарковані авто, які не давали змоги очистити під’їзди, зупинки тощо.

Двори та міжбудинкові проїзди повинні прибирати ЖЕКи та ОСББ

У Тернополі прибирання прибудинкових територій та міжбудинкових проїздів здійснюють обслуговуючі підприємства (ЖЕКи) та ОСББ (в залежності від того, хто обслуговує будинок). Якщо на ЖЕКи мерія має вплив і готує їх до зими, то ситуація з ОСББ інша. Це приватні структури, які діють відповідно до своїх власних статутів. Тому мерія закликає всіх керівників ОСББ закупити необхідне обладнання для очищення власних територій від снігу.

Тернополяни мають пам’ятати: якщо сніг лежить у Вас у дворі, його повинні прибирати ті, кому Ви платите за прибирання прибудинкової території, тобто ОСББ та ЖЕКи. Прибудинкові території та прилеглі території житлових будинків лежать у зоні відповідальності власників та структур, які ці будинки обслуговують (ОСББ і ЖЕКи).

Таким чином, міські дороги у зимовий період прибирають міські комунальники, а двори і міжбудинкові проїзди – ЖЕКи та ОСББ, які обслуговують будинки нашого міста.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *