Через вимогу «зробити» вибори на Тернопільщині звільнилося вже два голови виборчих комісії від партії влади?

Вибори до Монастириської ОТГ заплановані на 23 грудня цього року.  Як і в громадах з центрами в Копичинцях, Купчинцях, Настасові та Білій. Вже зараз йде активний процес їх підготовки. Виборчі комісії запрацювали, але не без ексцесів.

Зокрема, в Монастириській за короткий період роботи комісії, з посади голови звільнилося двоє людей.

Спочатку подав заяву про складання своїх обов’язків Колодницький Михайло Йосипович, а за пару днів – Кунцьо Михайло Васильович (обоє представники Блоку Петра Порошенка «Солідарність»).

За неофіційною інформацією він інших членів комісії, однопартійці Президента налякалися доведених планів, хто і з яким результатом мав би перемогти на виборах. Це і стало чи не основною причиною звільнення за власним бажанням з посади голови виборчої комісії.  Одного з тих, хто не захотів реалізовувати доведені виборчі плани, погрожують звільнити з роботи.

Ще кумедніша ситуація сталася в Білій.

На одному з засідань, при «нарізці» округів, члени комісії пересварилися та мало не побилися між собою. Викликали навіть наряд поліції. Декотрі члени комісії просто покидали  засідання. Це стало холодним душем для теперішнього голови Тернопільської РДА Олександра Похилого, який вже бачив себе головою новоутвореної громади. Виявилося, що підтримки в нього немає навіть в такому простому питанні, як “нарізати” округи під “своїх”. Кажуть, що в ситуацію втрутився друг Похилого голова облдержадміністрації Степан Барна, який не хоче ризикувати посадою голови громади та відмовився робити ставку на Похилого.

До слова, той же голова ОДА Степан Барна не на жарт почав переживати за результат виборів. Днями він, перебуваючи в Гусятинському районі, зустрічався з міським головою Копиченець, головним претендентом на посаду керівника громади, екс-начальником місцевої тюрми, генералом Лосиком. Саме на нього робить ставку влада, тримаючись визначеної ще першими виборати до ОТГ в Україні лінії – не важливо, скільки буде депутатів, а важливо, хто буде головою громади. Лосик, до речі, йтиме на вибори по схемі дистанціювання від влади. Зареєструється, як самовисуванець, а вже потім БПП “Солідарність” напише, що його підтримували. Або не напише…

Як відомо, всіх, хто хоче стати депутатом в названих громадах, мають зареєструвати до 28 листопада.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *