На президентських виборах Кошулинський може розраховувати на стартовий рейтинг 8%, – соціолог

Єдиний кандидат в президенти від націоналістичних сил Руслан Кошулинський має реальні шанси потрапити до другого туру президентських виборів, адже він уже на старті матиме сумарний рейтинг Олега Тягнибока та Дмитра Яроша, що в поєднанні із тими виборцями, які ще не визначилися, може досягати 8%.

Таку думку висловив директор Центру інформаційних проблем Національної академії наук України, експерт з соціальної психології Петро Жук, повідомляє інтернет-видання depo.ua.

«Після заяви Яроша про відмову від участі в президентських перегонах і підтримку кандидатури Руслана Кошулинського вимальовується цікава картина. Останнім часом президентський рейтинг Тягнибока коливався в межах 3-3,5%, а Яроша – 1-1,5%. Окрім того, близько 50% виборців ще не визначилися. Тому можна говорити, що Кошулинський, який за фактом ще не почав виборчу кампанію, може розраховувати на стартовий рейтинг близько 8% (сумарна підтримка Тягнибока і Яроша плюс виборці, які ще не визначилися)», – розповів соціолог.

Петро Жук наголосив, що при досить високій підтримці Руслан Кошулинський має чи не найнижчий антирейтинг серед націоналістів.

«Українці сприймають Кошулинського як ще одне нове обличчя серед претендентів на крісло глави держави. На ньому практично немає негативу: він не відрізнявся ні одіозними заявами, ні якимись скандалами. До того ж, будь-яка критика завжди падає, перш за все, на офіційних лідерів політичних сил. Тому зараз він має навіть більший електоральний потенціал, ніж Тягнибок, Ярош або будь-який інший голова політичної партії», – вважає експерт.

За його словами, саме тому Кошулинський як єдиний кандидат від націоналістів має найбільший потенціал електорального зростання.

«При вдало проведеної кампанії може статися такий же несподіваний кумулятивний ефект, як на місцевих виборах 2015 року у Львові. Тоді кандидат у мери Кошулинський при стартовому рейтингу 2-3% в підсумку набрав 36,86%. Тобто в 12 разів більше. При цьому партійний результат «Свободи» у Львові становив всього 9,57%, що майже в чотири рази менше, ніж у Кошулинського. Як бачимо, Кошулинський одного разу вже зумів вийти за рамки партійної ніші», – нагадав Петро Жук.

При цьому він не виключив, що тоді багаторазового мера Львова Андрія Садового від поразки врятував лише той факт, що Руслан Кошулинський включився в кампанію «занадто пізно, коли вона вже йшла повним ходом».

«Звичайно, на це були об’єктивні причини: опонент Садового на той момент проходив службу в лавах ЗСУ. Але тепер затягування зі стартом кампанії нічим не виправдане. Тому президентські вибори – це не той калібр, що місцеві. Якщо націоналісти хочуть отримати результат і зробити хороший старт на парламентські вибори, то повинні вже розгортати штаби, а не тягнути з узгодженням єдиного кандидата до кінця року. Тоді Кошулинський може мати реальні шанси потрапити до другого туру», – резюмував Петро Жук.

Нагадаємо, голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок відмовився від участі в майбутніх президентських виборах. Натомість він пропонує висунути єдиним кандидатом від усіх націоналістичних сил колишнього віце-спікера ВРУ Руслана Кошулинського. Свій крок лідер «Свободи» пояснює бажанням пришвидшити процес об’єднання націоналістів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *